ניתוחים, סיפור אהבה: סקר ישראלי חדש של האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית שמתפרסם הבוקר (רביעי) מעלה מספר נתונים מפתיעים אודות העמדות השונות של הישראלים כלפי ניתוחים פלסטיים ואסתטיים - ובעיקר לגבי מידת הביקוש ההולכת ועולה של גברים לניתוחים אלה, בהשוואה לנשים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מנתוני הסקר, שנערך בקרב 512 נשים וגברים בני 18 ומעלה, עולה כי 69% מהגברים היו מבצעים שאיבת שומן או ניתוח להידוק העור. מתוכם, 81.3% היו בוחרים לעשות זאת באזור הבטן. מקרב הנשים שהשתתפו בסקר,86% היו מבצעות שאיבת שומן או ניתוח להידוק העור ומתוכן רק 57.3% ציינו את אזור הבטן כמועדף עליהן. 

אזור פופולרי נוסף בגוף בו אנשים בוחרים לבצע הליך שאיבת שומן או הידוק של העור הוא אזור הירכיים - 13.1% מהנשאלים ציינו אותו כבעייתי. 8.1% בחרו בביצוע ההליך באיזור הגב והמותניים, 7.1% מעדיפים שאיבת שומן או הידוק העור באזור הישבן וכ-4% ציינו כי היו רוצים "לטפל" בזרועות.  

רק מעטים לא יספרו לאף אחד על הניתוח - או יספרו לכולם

עוד נשאלו המשתתפים בסקר את מי היו רוצים לשתף בתוצאות הניתוח לאחר השלמתו. 54.7% מהישראלים השיבו כי ישתפו את המשפחה, 52.1% ישתפו את החברים הקרובים, 15.6% לא יספרו לאף אחד ורק 7.2% ישתפו את הניתוח שביצעו ברשתות החברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם - כדי שכולם ידעו. הרבה יותר נשים מגברים השיבו שישתפו את החברים הקרובים, ולעומת זאת - פי 2 יותר גברים הצהירו שלא יספרו על הניתוח לאף אחד.

85% מהנשאלים בסקר אמרו כי ניתוח פלסטי עשוי לשפר בעיניהם את דימוי הגוף בעיני עצמם. 69.5% מהמשתתפים סבורים שניתוח משפר את הביטחון ואת דימוי הגוף בתוך הזוגיות, 26% אמרו כי ניתוח תורם לשיפור הקשר עם החברים וכ -20% אמרו כי ביכולתו של הניתוח להשפיע על תחושת הביטחון ודימוי הגוף בעבודה.

רק אחוז קטן היה מגלה שביצע ניתוח (צילום: חדשות 2)
רק אחוז קטן היה מגלה שביצע ניתוח | צילום: חדשות 2

75% מהמשתתפים טוענים שדעתם על בני הזוג לא תשתנה במידה ויעשו ניתוח פלסטי. 15.2% אמרו כי ניתוח פלסטי ישפר את דעתם על בני הזוג, וכ -9.8% אמרו כי במידה ובני זוגם יבחרו לעשות ניתוח פלסטי, הדבר דווקא יפגע בדעתם עליהם. הרבה יותר גברים השיבו כי אם בנות זוגם יעשו ניתוח פלסטי - דעתם עליהן תשתנה לטובה.

עוד בדק הסקר את עמדת הציבור הישראלי לגבי הגיל שבו לגיטימי בעיניהם לבצע מתיחת פנים. מהתשובות עלה כי 40.8% מהמשתתפים חושבים שסביב גיל 50 לגיטימי לבצע מתיחת פנים, בעוד שכשליש מהמשיבים מאמינים שגיל 60 הוא הגיל הלגיטימי למתיחת פנים. 11.1% חושבים שגיל 70 הוא בכלל הגיל המתאים.