מחט חשמלית של קעקועים
צילום: רויטרס

משרד הבריאות ערך ביקורות פתע ב-19 עסקי קעקועים ופירסינג במחוז ת"א. בבדיקה שנערכה באוקטובר ופורסמה היום (חמישי) נמצא ששישה בתי עסק עבדו ללא רישיון בכלל או ללא רישיון מתאים, ונקבע כי רמת הסיכון בארבעה בתי עסק מחייבת נקיטת פעולות על ידי העיריה. רק בארבעה בתי עסק המצב הוגדר כמשביע רצון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המחלקה לבריאות הסביבה עורכת מבצעים בעסקים המוגדרים כמוקדי סיכון בריאותי על בסיס חודשי. עסקי קעקוע ופירסינג ידועים ומוגדרים כעסקים בעל סיכון גבוה להעברת מחלות ודווחו לאחרונה ללשכת הבריאות על שני אירועי תחלואה הקשורים לעסקים שבנדון.

בסניף של "פלאנט טאטו" בדיזנגוף 50 בתל אביב נמצאו ליקויים חמורים: לבית העסק פג הרישיון ורמת הסיכון בעסק הוגדרה כמחייבת נקיטת פעולות על ידי העיריה. לאור הממצאים במשרד הבריאות ביטלו את האישור לרישיון עסק וביקשו מהעירייה להביא להפסקת פעילותו של העסק עד שיעמוד בדרישות.

גם רמת הסיכון ב"אנדגראונד טאטו", שממוקם בשינקין 45 בתל אביב, הוגדרה כמחייבת נקיטת פעולות על ידי העיריה. כמו כן, לבית העסק יש רישיון רק לקעקוע ולא לביצוע פירסינג. לאור הממצאים ביקשו מהעירייה להפסיק את פעילות העסק עד שיעמוד בדרישות.

יש שני בתי עסק של "בסט טאטו" בתחנה המרכזית בתל אביב ושניהם לא עמדו בדרישות. לסניף שנמצא בקומה הרביעית בתל אביב הרישיון פג והוא הוגדר כבעל רמת סיכון המחייבת נקיטת פעולות על ידי העירייה. לאור הממצאים משרד הבריאות ביקש מהעירייה להפסיק את פעילות העסק ולנקוט בהליכים נגד בעל העסק.

הסניף שנמצא בתחנה המרכזית על יד הכניסה מרח' לוינסקי בתל אביב פעל ללא רישיון כלל ורמת הסיכון הוגדרה כמחייבת נקיטת פעולות על ידי העיריה. במשרד ביקשו לפעול לסגירת המקום ואף לנקוט בהליכים משפטיים נגד הבעלים.

בבתי העסק "ביג בוי טאטו" בז'בוטינסקי 43 ברמת גן ו"פטיש טאטו" בדיזינגוף 65 תל אביב לא היה רישיון בתוקף, ורמת הסיכום במקום הוגדרה כנמוכה. לכן נתן משרד הבריאות אורכה של 20 יום עד לתיקון הליקויים בטרם תידרש נקיטת הליכים נוספים.

ל"סו טאטו" בשינקין 5 בתל אביב יש רישיון עסק, אך רמת הסיכון במקום הוגדרה כמחייבת נקיטת פעולות על ידי העיריה. לאור זאת ביטלו במשרד הבריאות את ההסכמה לרישיון עסק ודרשו מהעירייה לסגור את העסק עד שיעמוד בדרישות, העסק אכן תיקן את הליקויים וכעת המצב במקום משביע רצון על פי דוח משרד הבריאות.

אלה המקומות בהם המצב היה משביע רצון: "נועם יונה קעקועים" בכצנלסון 28 בגבעתיים, "ז'ובינו טאטו" בשינקין 24 תל אביב, בסניף "פלאנט טאטו" שנמצא בדיזנגוף 64 ת"א.