שריפה (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

מזג האוויר היבש לצד הרוחות החזקות מלבים את האש הבוערת ברחבי הארץ זה היום החמישי ומקשים על צוותי הכיבוי להשתלט על הלהבות. הרוחות והיובש יישארו לפחות עד אמצע השבוע הבא - והגשם צפוי רק ביום רביעי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

בחלקים רבים של הארץ נחלשו היום (שבת) הרוחות, כשבמישור החוף והשפלה קר ויבש, ללא רוחות משמעותיות כלל. הרוחות עדיין מנשבות בחוזקה בצפון ובהרים, אך עם רגיעה מסוימת מאתמול. כך למשל בחיפה הורגשה היחלשות של 5-15 קמ"ש לעומת אתמול, וכך גם בירושלים.

עם זאת, עדיין עלולים משבי הרוח להגיע ל- 50 קמ"ש בהרים ובצפון, גם אם לזמן קצר בלבד. תנאי היובש נותרו כשהיו בכל הארץ, עם אחוזי לחות נמוכים מאוד. כך למשל בצפת, באר שבע ואילת נמדדו 10% לחות ובירושלים 5% לחות. בתל אביב נמדדו פחות מ-20% לחות כבר 5 ימים ברצף ומדובר בתנאי יובש קיצוניים בישראל.

כולם ממתינים לגשם

הטמפרטורות נמצאות בעלייה קלה, הודות לרוח המזרחית שנחלשת, אך גם הלילה צפוי להיות קר בכל הארץ. במרבית האזורים, זיהום האוויר כעת אינו עולה על הממוצע ליום רגיל, למעט בדרום הנגב שם האבק עוד שוקע.
 
היובש יישאר עד יום שני וביום שלישי הרוחות יתחזקו מדרום מערב והלחות תעלה. מערכת גשומה צפוויה להגיע לאזורינו בימים רביעי וחמישי ועשוייה להמטיר עשרות מילימטים בצפון ובמרכז. הגשמים יימשכו ותפשטו בשישי ויהיה קר. שלג ייתכן בפסגת הר החרמון ובחרמון הסורי. כמו כן ייתכנו שיטפונות בנחלי מדבר יהודה.