גשמים עזים בצפון והצפות במספר מוקדים, המערכת החורפית צפויה להתחזק: גשם וברד ירדו באזור הצפון בשעות הלילה - ובשעות הבוקר התפשטו הממטרים גם לאזור המרכז. בהמשך הרוחות המשבות בחוץ צפויות להתחזק - ושלג צפוי בפסגת החרמון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מספר מוקדי הצפות נרשמו הבוקר באזור הקריות: בקריית ביאליק מוצף רחוב העמקים, בקריית חיים נחסם קטע מרחוב טרומן עקב הצפה והגשר שברחוב חלוצי התעשייה בחיפה נחסם אף הוא עקב הצפה. כמו כן, גם המעבר התת קרקעי מתחת לכביש 75 מול לב המפרץ נחסם. עוד הובילו הגשמים העזים שירדו בעיר ובסביבותיה לשיבושים בפעילות הרמזורים במספר רחובות.

מוקד מרכזי של הצפות הבוקר שגרם לפקקי תנועה גדולים הוא בכביש החוף לכיוון דרום. המשטרה דיווחה כי בשל שלולית מים על הכביש, נחסמו שני נתיבים מתוך שלושה בכביש 2. במקום מורגשים עומסי תנועה כבדים ממחלף נתניה עד מחלף פולג.

נפגעים בתאונות דרכים בצפון, גבר פונה מרכב שהוצף

עקב מזג האוויר הסוער בצפון הארץ, אירעו שתי תאונות דרכים סמוך לצומת ראש פינה. בשתי התאונות מעורבים 8 כלי רכב - ובהן 17 פצועים, בהם אחת באורח קשה ו-16 באורח קל. כל הפצועים פונו למרכז הרפואי זיו בצפת. אחת התאונות נגרמה בין משאית לרכב.

סמוך לשעה 09:05 נמסר למד"א על אדם שנמצא מוטל מחוץ לרכבו ברחוב חלוצי התעשיה במפרץ חיפה, לאחר שככל הנראה רכבו נתקע בשלולית מתחת לגשר. צוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א שהוזעק ביצע פעולות החייאה בגבר כבן 60 ומפנה אותו במצב קשה לבית החולים רמב"ם תוך כדי פעולות החייאה, ככל הנראה על רקע לבבי.

הצפות קשות בחיפה, הבוקר
אחד המוקדים שהוצפו בחיפה | צילום:

שני סיירים מעיריית חיפה - דימה גורביץ' וקירל ינאייב - הגיעו ראשונים לזירה לאחר שהתבקשו לעזור למשטרה בחסימת הציר בו הייתה ההצפה. כשהגיעו הבחינו ברכב תקוע בתוך שלולית המים: אחד מהם נכנס לרכב, ראה שיש שם מפתחות והבחין באדם ששוכב במושב האחורי ללא הכרה. שני הסיירים הזעיקו את מד"א ואיחוד הצלה שהגיעו למקום, ביצעו את ההחייאה ופינו אותו לבית החולים רמב"ם.

חשש משיטפונות והצפות בכל הארץ

עד לשעה 08:00 בבוקר ירדו 46 מ"מ באזור חיפה, 32 מ"מ באזור קיבוץ אפק, 25 מ"מ במרחביה, 20 מ"מ בחרשים, 18 מ"מ בכנרת, 6 מ"מ בחדרה, 5 מ"מ בתל אביב, 4 מ"מ באריאל ופחות ממילימטר אחד בירושלים.

במסגרת המערכת החורפית, קיים חשש שביומיים הקרובים יהיו שטפונות, בעיקר במישור החוף הצפוני, אך גם בנחלי הדרום והמזרח. בנוסף יורגשו רוחות חזקות למדי שיגיעו עד 70 קמ"ש, המחייבות בקשירת עצמים שעלולים לעוף ולהתנתק במהלך היום.

הצפות בחיפה (צילום: חדשות 2)
הצפות בחיפה, היום | צילום: חדשות 2

רשות המים דיווחה כי הגשמים שירדו הלילה בצפון הארץ הביאו הבוקר לעליה של 1 ס״מ במפלס הכנרת. כעת חסר לכנרת מלאה עוד 4.96 מטר. כמו כן צופים ברשות המים כי הלילה ומחר תתחזק הזרימה בנחלי הצפון והזהירו המאפשרות של שיטפונות בנחלים במרכז הארץ.

ביום רביעי צפוי לרדת שלג בפסגת החרמון. על פי המודלים קיים סיכוי גם להופעת פתיתי שלג גם בפסגות הרי רמת הגולן. ביום חמישי המערכת החורפית תיחלש בהדרגה. בסוף השבוע הטמפרטורות ישארו נמוכות וצפויים גשמים מועטים.

במשטרה מבקשים לנקוט בזהירות בכבישים

בחיפה הוזעקו לוחמי אש למעבר התת קרקעי ברחוב חלוצי התעשייה בעקבות נהגת שנלכדה על גג רכבה לאחר שהוצף. לוחמי האש הגיעו אל האישה בסירת הצלה וחילצו אותה ללא פגע.

לקראת מזג אוויר הגשום הצפוי, קראה המשטרה לציבור להיערך מבעוד מועד למקרי הצפה, ובעיקר להתאים את נהיגתם בכלי הרכב לתנאי הדרך. "חשוב כי כל אזרח יבחן את סביבת ביתו לקראת מזג האוויר, יערך כמיטב יכולתו לתרחיש הצפה ובין היתר יוודא כי הנו מודע מה עליו לעשות וכיצד לפעול במקרה שכזה", ציינו במשטרה.

עוד קצת חורף לקראת התחממות (צילום: טל יוסף, חדשות)
מערכת חורפית שתימשך יומיים | צילום: טל יוסף, חדשות

כמו כן פרסמה המשטרה שורת הנחיות לנהגים לימים הקרובים, בהן דרישה לבדוק את צמיגי הרכב והמגבים ולדאוג לניקיונן של המראות והפנסים. כמו כן ממליצה המשטרה שלא לנהוג עם ביגוד מגושם שעלול לפגוע בחופש התנועה, לאחוז את ההגה בשתי ידיים על מנת למנוע סטייה בעת כניסה לשלוליות ולהתאים את מהירות הנהיגה לתנאי הדרך.