גשם רב, רעמים וברקים (צילום: נועם ברקאי)
גשם רב, רעמים וברקים | צילום: נועם ברקאי

הסערה הראשונה לעונה: מערכת הגשם המשמעותית הראשונה לעונה תגיע החל מהיום (רביעי) בשעות אחר הצהריים - ותישאר איתנו עד ליום שישי, כששיא הסערה יגיע מחר. המערכת שמגיעה לאזורנו צפויה להכיל ענני גשם מפותחים למדי, שיכולים להוריד כמות גדולה של גשם במקום אחד. עוד ייתכנו גם סופות רעמים, ברקים וברד וייתכן כי יהיו גם נזקי רוח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

הכמויות הגדולות של הגשם צפויות לרדת באזור הצפון, בדגש על הגליל ואזור החוף - וברצועת החוף בכלל. בצפון צפויים לרדת כ-100 מילימטרים של גשם ואף יותר. הגשמים יחלו, כאמור, היום בשעות אחר הצהריים - אז יחלוף מעלינו גל עננות משמעותי.

חשש מהצפות ושיטפונות, ארכיון (צילום: חדשות)
קיים חשש להצפות ושלוליות ענק | צילום: חדשות

הגשם בצפון יתחזק בערב ובלילה, ומחר נתעורר לבוקר חורפי ממש באזורים הללו. באזור הדרום הסערה תגרום לאובך. מחר בבוקר ישוב הגשם לצפון ולחוף, וייתכן שיגיע גם לאזור השפלה. בהרים ובשפלת ההר ייקח זמן עד שנראה את הגשם. עוד ייתכן כי בשעות הצהריים הגשם יתפשט גם לצפון הנגב. 

ביום שישי המערכת תלך ותיחלש, ויהיה סוער פחות. מדובר ביום אפור עם גשם לפרקים ועוצמתי פחות. משעות הצהריים המערכת תוריד הילוך - גם הגשמים וגם הרוחות יירדו בהרדגה. בשבת יהיה קריר, אולי גשם קל יירד בשעות הבוקר.

נזקים רבים ייגרמו? (צילום: עזרי עמרם)
נזקים רבים ייגרמו? | צילום: עזרי עמרםככל הנראה שהמערכת תביא עמה לא מעט שיבושים ובעיות: העלים שהתעופפו באוויר מהרוחות המטורפות, האבק והחול סותמים את הניקוז בבתים וברחובות וכשאין למים להתנקז, קיים סיכון להצפות. בנוסף, לאחר גל השריפות הצטבר פיח באזורים שבערו - ולגשם שיירד שם יהיה קשה לחדר לאדמה והוא יישטף למערכות הניקוז - מה שעלול להגביר את הסיכוי לשטפונות.