אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
אלפי אריזות הושמדו. ארכיון | צילום: חדשות 2

כ-10,000 אריזות תחליפי חלב לתינוקות של מטרנה הושמדו לאחרונה בשל תקלה בפס הייצור שאירעה במפעל של קבוצת אוסם לפני כארבעה חודשים. כתוצאה מהאירוע עלה חשש להימצאות שבבי מתכת באריזות, אולם באוסם עדיין לא מפרטים מה בדיוק נמצא בדוח הבדיקה המדויק שהוכן בעקבות התקלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

למעשה מדובר בסיכום של אירוע שהתרחש במפעל, שבמהלכו התרחשה תקלה בברז סיבובי באחת המכונות של פס היצור. בשל כך, הוחלט לעצור את הייצור והמוצרים לא שווקו.

באוסם, שהמותג "מטרנה" נמצא בבעלותה, הדגישו כי האריזות הנגועות לא שווקו לציבור ולא הגיעו למדפים. ממשרד הבריאות נמסר כי החלק הפגום במכונות הייצור הוחלף וכי התקלה תוקנה. במשרד ציינו כי בהמשך לצעדים ובהתאם להנחיותיהם החברה משווקת תחליפי חלב - זאת לאחר שתוצאות בדיקת מעבדה נמצאו תקינות.

מאוסם נמסר בתגובה כי במהלך חודש ספטמבר הושמדו אלפי קופסאות כתוצאה מתקלה טכנית שאירעה בפס הייצור לפני מספר חודשים. החברה מקפידה על איכות מוצריה ובריאות התינוקות מעל לכל, ולכן הוחלט להשמיד את הקופסאות שיוצרו לפני תיקון התקלה.

אוסם נהגה בחוסר שקיפות במהלך החודש שעבר, כשזיהום התגלה בחומוס "צבר" המיוצר במפעליה. לחדשות 2 נודע אז כי החברה הודיעה על הזיהום כשבוע אחרי שהתגלה, מכיוון שלטענתה המוצרים הנגועים לא יצאו לדבריהם משער המפעל - בזמן שבחנויות נוצר מחסור.