תחקיר "יינות ביתן"-  חלק שני: אמש (ראשון) שודר במהדורה המרכזית התחקיר שחשף הזנחה ו"שוטטות" חופשית של חתולים בסניפי יינות ביתן, והכתבה של חיים ריבלין ואביבית מיסניקוב הוביל לביקורת של משרד הבריאות על סניף רעננה של החברה. הביקורת העלתה כי "מכולות המשמשות לאחסון סחורות המוצבות באזור קבלת הסחורה וכן הגלריה בסניף אינן אטומות בפני כניסת בעלי חיים". במשרד הבריאות הודיעו כי בכוונתם לערוך ביקורת בסניפים נוספים - בזמן שלידי חדשות 2 הגיעו תכתובות שמעידות כי גם צמרת הרשת ידעה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

עובדי רשת יינות ביתן, מצידם, לא הופתעו מהתמונות: החתולים לדבריהם הם חלק בלתי נפרד מהנוף. "יש את זה בכל הרשתות, פשוט צריך למנוע מהם להגיע לבשר", אמר היום עובד בסניף הרשת בחולון. והם לא היחידים שלא הופתעו מהתחקיר: עדויות חדשות מראות כי בעיית החתולים רחבה, חמורה ובעיקר ידועה היטב למנהלי הרשת שלא פעלו במהרה.

חדש: יינות ביתן – גם לחרדים (צילום: חדשות 2)
סניף יינות ביתן ברעננה | צילום: חדשות 2

במייל פנימי ששלח מנהל סניף גדול בגוש דן למנהלי הרשת נכתב: "יש לי שני חתולים שמסתובבים ועושים נזקים במחסן ובאולם התצוגה. אבקש לשלוח לוכד בדחיפות". אחד המנהלים השיב לו: "יש לך מלכודת תסתדר איתה, לא שולחים לוכד". אחר כתב למנהלים: "קיימת אצלי בסניף מאורת חתולים. ישנה המלטה של למעלה משישה חתולים, חלקם גורים. בשבוע שעבר נוכחנו לראות חתול רץ בין המדפים וראינו את מבטי הלקוחות. אנחנו מתעסקים עם מזון, אף אחד לא היה רוצה לאכול איפה שהם שהו".

גם משרד הבריאות ידע מהבעיה החמורה. מנהל סניף במרכז כתב לבכירים: "יש כאן שני חתולים שמסתובבים ועושים נזקים במחלקות, במיוחד במחלקת הפיצוחים שהיום לא נפתחה בשל הדבר הזה. וטרינר שהיה פה ועובדי משרד הבריאות מעליי מעירים לי על זה מספר פעמים". מנהל ברשת השיב לו: "תפנו בבקשה למוקד התקלות בדחיפות". מנהל הסניף ענה בייאוש: "פניתי כבר 10 פעמים, אחי".

במיילים מתארים המנהלים כיצד החתולים עושים צרכים בכל רחבי הסניף וצירפו גם תמונות של גבינות שנאכלו. בתכתובות ובסרטונים נחשף כי גם עכברים משוטטים בסניפים: מנהל סניף במרכז ביקש לשלוח גורם מטפל עם מלכודות לסניף שלו.

מהרשת נמסר בתגובה: "המידע שהוצג בכתבה הינו חמור. אנו מתנצלים בפני לקוחותינו ונפעל במלוא הנחישות כדי לברר את העניין עד תום ולחדד את נהלי הרשת הנוקשים בנושא".