פינוי פעוט. אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
פינוי פעוט. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

פעוט בן 3 מגבעתיים מת היום (ראשון) בחדר המיון של בית החולים "דנה" (איכילוב) בתל אביב, לאחר שפונה במצב אנוש -ככל הנראה כתוצאה מזיהום. מבית החולים נמסר כי הפעוט הגיע במצב של שוק ולמרות ניסיונות ההחייאה, נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. שעות ספורות קודם לכן הוא נבדק במוקד רפואי של קופת חולים מכבי, ושוחרר על ידי רופא שרשם לו טיפול אנטיביוטי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

הרופא שבדק את הפעוט במוקד "מכבי השלום" בתל אביב שחרר אותו לביתו לאחר שרשם לו טיפול אנטיביוטי. המשפחה של הפעוט סירבה לבצע בגופתו נתיחה שלאחר המוות, ולכן ייתכן שלעולם לא יידעו מהי סיבת המוות.

"בית החולים דנה לילדים מאשר כי הלילה נפטר ילד בן 3 בבית החולים", נמסר מבית החולים. "אין בידי בית החולים מידע רפואי שיכול לקבוע בוודאות את סיבת המוות והמקרה דווח למשרד הבריאות". ממשפחתו של הפעוט טרם נמסרה התייחסות וטרם ברור מה הרקע הרפואי שהוביל למקרה.

2 מיליון מבוטחים (צילום: מאקו)
קופת חולים מכבי, ארכיון | צילום: מאקו

במשרד הבריאות אמרו כי הרקע לפטירת הפעוט לא ידוע. "התמונה הקלינית מתאימה למספר מצבים רפואיים ולכן ניתן טיפול מונע לילדי הגן ולמגעים צמודים אחרים", הוסיפו.

"זהו מקרה מצער מאוד ואנו משתתפים בצערה של המשפחה", אמרו בקופת חולים מכבי. "הפעוט נבדק ע"י רופאה מומחית במוקד, קיבל טיפול רפואי והושאר להשגחה לכמה שעות עד שנצפתה הטבה במצבו. הוא שוחרר לביתו עם הפניה למיון במקרה של החמרה וכן המלצה להמשך טיפול בהתאם למצבו הקליני".