אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: חן ליאופולד / פלאש 90, חדשות

אשת הרופא החשוד שהדביק נשים בהיריון בחיידק סטרפטוקוקוס התגלתה אף היא כנשאית של החיידק הטורף - כך אמרה הבוקר (שני) הפרופסור גליה רהב, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים שיבא תל השומר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רהב, שהשתתפה בדיון מיוחד של ועדת הבריאות של הכנסת בנושא הידבקות היולדות בחיידק האלים בבית החולים "שיבא", טענה כי החיידק נמצא גם בגופה של אשת הרופא, הנמצאת גם היא בהיריון. עם זאת, היא הבהירה כי לא בטוח שהרופא הוא זה שהדביק את הנשים שהגיעו לבית החולים.

"לא הייתה שום התפרצות של חיידק טורף, אלא ארבעה מקרים שונים של כריתת רחם", היא אמרה. "רק במקרה של אחת החולות נמצא סוג מסוים של סטרפטוקוקוס, אשר נמצא לאחר מכן גם אצל רופא, בבדיקות שערכנו. כל שאר המקרים אינם קשורים".

"הרופא הזה בכלל נבדק בטעות", היא הוסיפה, "הוא לא היה ברשימה של מי שבא עם אותה חולה במגע, אלא נזכר שהניח יד על בטנה במהלך בדיקה. כלל לא בטוח שהוא זה שהדביק אותה. ליתר ביטחון, הרחקנו אותו ועוד אחות שנתגלה אצלה סטרפטוקוקוס בגרון".

בדיון השתתף גם המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, הפרופסור ארנון אפק. "שוחחתי עם הרופא וחיזקתי אותו", הוא אמר בדיון. "הוא מרגיש רע מאוד, לוקח את זה קשה מאוד. יש להדגיש שחיידק הסטרפטוקוקוס הוא חיידק שנמצא אצל כולנו, והידבקות יכולה להיות מאחד לשני ולאו דווקא בבית חולים".