זיהום האוויר הכבד שנגרם כתוצאה מרוחות מזרחיות עזות בכל הארץ גורם לשיבושים: שדה התעופה באילת נפתח הבוקר (רביעי) מחדש להמראות אך נותר סגור לנחיתות בשל תנאי ראות לקויים. בשעות הצהריים הודיעה רשות שדות התעופה על סגירתו של שדה דב בתל אביב להמראות ונחיתות. ארקיע וישראייר הודיעו עוד קודם לכן על ביטול כל טיסות הפנים שלהן, וגם בשדה התעופה בעובדה הפעילות מוגבלת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נכון לשעה 08:00 הבוקר נמדדה באילת רמת זיהום גבוהה פי 30 מהממוצע, בבאר שבע פי 15, בבית שמש פי 8, בירושלים פי 7, בתל אביב פי 5 ובאריאל פי 4 מהממוצע. בעפולה, שם נמדד אמש זיהום אוויר גבוה מהרגיל, נקי הבוקר. במהלך הבוקר פחת זיהום האוויר ברוב האזורים ובתחנות רבות מדובר על ערכי זיהום שגרתיים יחסית לעונת הסתיו.

עיקר הרוחות הבוקר מנשבות בהרים. בשומרון נמדדה רוח בעוצמה של 60 קמ"ש. רוחות חזקות נמדדו גם בצפת (50 קמ"ש) ובאריאל (40 קמ"ש). בגליל העליון עדיין חסום לתנועה כביש 918 בשל קריסת עצים על הכביש. כביש 977 שהיה סגור בלילה נפתח בבוקר לתנועה, אך נסגר שוב תוך זמן קצר.

חוץ מגשם, גם האובך יחזור (צילום: חדשות 2)
תל אביב, היום | צילום: חדשות 2
תל אביב, הבוקר (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
תל אביב, הבוקר | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

במהלך היום ימשיכו לנשוב רוחות מזרחיות וגשם מקומי ייתכן מצפון עד דרום. על אף שלא מדובר בפריסת גשם נרחבת, באופן מקומי ייתכנו גשמים עזים ולכן קיים חשש להצפות ושיטפונות במקומות המועדים. במרבית הארץ לא נרשם עדיין גשם מקומי אך בנבטים נמדדו מאז אתמול 10 מ"מ של גשם ובבאר שבע 4 מ"מ.

חברת החשמל, שספגה ביקורת קשה בשל הפסקות החשמל הנרחבות בשבוע שעבר, הודיעה כבר אתמול שתנאי מזג האוויר עלולים לגרום לשיבושים. "בעקבות התראת מזג אוויר חריג, חברת החשמל נערכת להיתכנות של מפגעים ברשת החשמל", נמסר מהחברה. "לשילוב של האבק והגשמים יש פוטנציאל להפרעות באספקת החשמל והחברה נערכת בהתאם".

גוש דן, הבוקר (צילום: מרים אסטלר, פלאש 90)
גוש דן, הבוקר | צילום: מרים אסטלר, פלאש 90

החשש מפגעי מזג האוויר הוביל גם לביטול פסטיבל המוזיקה "מינוס 424" שאמור היה להיערך מחר במצדה. האמנים הבינלאומיים שהיו אמורים להופיע בו כבר נחתו בישראל והביעו את צערם על המצב הכפוי. "קיבלנו את ההחלטה לטובת שלום הציבור הרחב", הסבירו בהפקה. אלפי רוכשי הכרטיסים המאוכזבים יקבלו החזר כספי מלא תוך 14 יום.

בהכנת הידיעה השתתפו אלעד זוהר, עזרי עמרם, עמליה דואק, גיא ורון ולירון זייד.