שלג ראשון ירד בישראל: הטמפרטורה בחרמון ירדה הלילה (חמישי) אל מתחת לאפס, ושלג קל צבע את ההר בצבע לבן. בשלב זה מדובר בסנטימטרים ספורים בלבד, שירדו בחלק העליון של החרמון, הסגור למבקרים, בו נמצאים מוצבי צה"ל. בסוף השבוע צפוי להגיע גל קור משמעותי ובאתר מצפים לשלג שיספיק גם למטיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מנכ"ל אתר החרמון לירון מילס אמר לחדשות 2 Online כי "אנחנו סיימנו בימים האחרונים את פעולות ההכנה. מסלולי הגלישה והרכבלים מוכנים, עכשיו רק נשאר שירד השלג ושכולם יועלו ליהנות ממנו".

בסוף השבוע הקרוב יפקוד את אזורנו גל קור יבש. הרוחות יגיעו ישירות מצפון מזרח, ממחוזות קרים ויבשים שיביאו את שיא הקור בשבת. הטמפרטורות בלילה שבין שבת לראשון יתקרבו ל-0 מעלות בהרים ואף ירדו מתחת לזה בפסגות הצפון.

הפסגה התכסתה לבן (צילום: חדשות 2)
הפסגה התכסתה לבן | צילום: חדשות 2

מקור מזג האוויר הקר נעוץ בלחץ אוויר גבוה באזור הרי הקווקז ומצד שני, אפיק שמגיע מים סוף. השניים מייצרים זרימות יבשות וקרות, כשהשמיים צפויים להיות נקיים מעננים עם שמש זורחת. לצערם, או לשמחתם של תושבי הגולן, החוסר במשקעים יגרום לכך שהפעם לא ירד שלג.

מחר, למרות הפסקת הגשמים, יהיה נאה וקר יותר, כשבלילה יש חשש לקרה בעמקי הצפון ובהרים. בשבת יהיה קר יותר והטמפרטורות ינועו בין 7 ל-11 מעלות בהרים. בלילה שבין שבת לראשון יצנחו הטמפרטורות וירדו עד ל-2 מעלות מתחת לאפס בהרים ובמישור החוף בין 5 ל-7 מעלות.

פתיתים ראשונים (צילום: מידן פרטוש)
פתיתים ראשונים | צילום: מידן פרטוש

גל קור קשה מאוד שארך שבוע, ובו נמדדו טמפרטורות מתחת ל-0 במישור החוף, נרשם בעבר בסתיו 2004, וגם בינואר 2008. בגל הקור הזה, שתוצאותיו היו גם קטלניות עבור מספר דיירי רחוב, נגרמו נזקים רחבים לדודי שמש שהתפוצצו ולצינורות מים שקפאו. הפעם, זה יהיה פחות נורא.