איתי הלפרין, אינדיאנה ג'ונס בן ה-8 (צילום: אריק הלפרין)
איתי הלפרין, אינדיאנה ג'ונס בן ה-8 | צילום: אריק הלפרין

ראש פסלון מתקופת בית ראשון התגלה בסוף השבוע על ידי איתי הלפרין בן ה-8 מפרדסיה, בזמן שטייל עם משפחתו בתל בית שמש שבשפלת יהודה. המשפחה מיהרה לדווח ולמסור את הפסלון לרשות העתיקות, שתעניק לאיתי תעודת הוקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

איתי הלפרין בן ה-8 מפרדסיה החל לראות לאחרונה את אחד מסרטי אינדיאנה ג'ונס, והחליט כי כשיהיה גדול הוא רוצה להיות ארכיאולוג. להפתעת המשפחה, הממצא הראשון של איתי לא איחר להגיע, כשבטיול משפחתי מצא בן ה-8 חפץ שהתגלה כראש פסלון של אלת הפריון מתקופת בית ראשון.

המשפחה מיהרה לדווח לרשות העתיקות על המציאה של הארכיאולוג הצעיר. במפגש עם אלכסנדר גליק, ארכיאולוג נפת עמק חפר והשרון, הסתבר לאיתי שמצא ממצא בעל משמעות היסטורית גדולה. גליק שיבח את איתי על אזרחותו הטובה במסירת הממצא, והסביר שחשוב לקרוא לארכיאולוגים בעוד הממצא בשטח.

הפסלון שמצא איתי בשפלת יהודה (צילום: אלכסנדר גליק, באדיבות רשות העתיקות)
הפסלון שמצא איתי בשפלת יהודה | צילום: אלכסנדר גליק, באדיבות רשות העתיקות

אלון דה גרוט, מומחה רשות העתיקות לתקופת הברזל, זיהה את הממצא כראש פסלון של אלת פריון. "צלמיות כאלו, בדמותן של נשים עירומות המסמלות פריון, היו נפוצות בבתיהם של תושבי ממלכת יהודה מהמאה ה-8 לפני הספירה ועד לחורבנה של הממלכה על ידי הבבלים בימי צדקיהו", הסביר.

בעקבות הממצאים והתנהגותו הטובה של איתי, החליטו ברשות העתיקות להעניק ל"אינדיאנה ג'ונס" הצעיר תעודת הוקרה על אזרחותו הטובה. בנוסף, הוא וכיתתו יוזמנו להשתתף בחפירה ארכיאולוגית ובסיור באוצרות המדינה.