אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס

חשיפה: ועדת האתיקה של משרד הבריאות המליצה אתמול (חמישי) לשקול לגרש מהארץ אזרח זר שעובד בזנות ונשא הנגיף HIV - כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online. על פי גורם במשרד הבריאות, מידע בנושא הגיע למשרד ובשל כך הועברה ההמלצה שהובאה לגורמים במשרד הבריאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי אותו גורם, האזרח, שאינו יליד הארץ, קיים יחסי מין לא מוגנים ולא מקבל טיפול תרופתי. "יש חשש שהוא יפיץ את הנגיף וידביק גברים עמם הוא מקיים יחסי מין", אמר הגורם. בין היתר, במשרד עשויים להחליט אם לקבל את ההמלצה ולערב את המשטרה. "זוהי המלצה חריגה ביותר ואפילו תקדימית", הוסיף הגורם.

גורם נוסף במשרד אמר כי בשבוע הבא יתקיים דיון בהנהלת במשרד בו יוחלט האם להעביר את המידע למשטרה ולהסיר למעשה את החיסיון מעל המטופל, זאת בשל חשש לבריאות הציבור.

סרט אדום, סמל האיידס (צילום: חדשות 2)
בוועד למלחמה באיידס התערבו | צילום: חדשות 2

מהוועד למלחמה באיידס נמסר בתגובה לחדשות 2 Online: "אנחנו שמחים שמשרד הבריאות בוחן מחדש את המלצת ועדת האתיקה אל הפועל. פגיעה בחיסיון רופא-לקוח ועו"ס-לקוח היא חמורה ביותר. האינטרס של בריאות המטופל ובריאות הציבור מחייב, בראש ובראשונה, מתן טיפול רפואי לפונה, שיציל את חייו ויפחית את סיכוי ההדבקה של אחרים באופן דרסטי. העברת מידע מגורמי רפואה לגורמי הגירה הוא מעשה חמור ביותר".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "אין החלטה בעניין. הנושא הועבר לדיון בהנהלת המשרד והיא טרם קיבלה החלטה".

לאחר חשיפת המקרה בחדשות 2 Online הוסיפו במשרד הבריאות כי "לאחר דיון הבוקר בהנהלת משרד הבריאות, התקבלה החלטה לתת לו טיפול תרופתי בלבד".

על פי הוועד למלחמה באיידס, נגיף ה-HIV פוגע במערכת החיסון שתפקידה להגן על גוף האדם עד שהיא נחלשת, כושלת, ומפסיקה להגן על גופנו. HIV הוא הנגיף הגורם לאיידס, אך אדם הנושא את נגיף ה-HIV הוא לא בהכרח חולה איידס.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv