אילוסטרציה (צילום: פלאש 90, יוסי זליגר)
אילוסטרציה | צילום: פלאש 90, יוסי זליגר

רופאים בכירים מן המערכת הציבורית והפרטית מזהירים כי מערכת הבריאות בישראל עומדת בפני קריסה, עם כניסתה לתוקף של "רפורמת גרמן" בתחילת השנה האזרחית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עשרות רופאים התכנסו אמש (רביעי) למה שכינו "כנס חירום להצלת מערכת הבריאות", ויצאו נגד הרפורמה: "אין סיבה להחליש את מערכת הבריאות הפרטית לפני שמחזקים את המערכת הציבורית", אמר פרופסור מוטי גוטמן, יו"ר איגוד הכירורגים.

לטענת הרופאים, הרפורמה המקיפה של שרת הבריאות - הכוללת בין השאר את ביטול שירותי הרפואה הפרטיים בבתי החולים הציבוריים - צפויה לפגוע באורח קשה במטופלים, ו"להחזיר את הרפואה השחורה לישראל".

"מבולבלת ומבוהלת", ח"כ גרמן (צילום: פלאש 90, חדשות)
שרת הבריאות, יעל גרמן | צילום: פלאש 90, חדשות

"החולים בישראל יסבלו"

"ישנו חשש אמיתי שבתי החולים שכבר היום קורסים תחת הנטל, לא יעמדו ברפורמה", אמר ד"ר עמיר סולד, אחד ממשתתפי הכינוס. "עבור המטופל, זמן ההמתנה לקבל טיפול יהפוך לסיוט שעלול להימשך חודשים ארוכים, מערכת הבריאות פשוט אינה ערוכה לכך".

"החל מה-1.1.15 החולים בישראל יסבלו, לא יהיה היכן לנתח אותם ומי שנוטה להגיד ההפך משקר ומטעה את הציבור", טען ד"ר ארז בנדט, מומחה לאף אוזן גרון וחבר ועד ארגון הרופאים העצמאיים של קופת חולים מכבי.

משתתפי כינוס החירום הצהירו כי הם מתכוונים לפעול באופן מידי להחתמת אלפי רופאים על עצומה, בה יידרשו להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ולדרוש את התערבותו בנושא "רפורמת גרמן".