מבלים הבוקר בפארק ירקון-אפק (צילום: תום עמית)
מבלים הבוקר בפארק ירקון-אפק | צילום: תום עמית

עם ישראל ממשיך לנפוש ולטייל במהלך חול המועד: גם הבוקר (שבת) נרשמו עומסים בגנים ובשמורות הטבע ברחבי הארץ ולפי רשות שמורות הטבע והגנים מאז תחילת החג (יום חמישי) ביקרו יותר מחצי מיליון בני אדם בפארקים ובאתרים השונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המטיילים ניצלו את מזג האוויר הנוח ויצאו לטייל היום בשורה ארוכה של אתרים, כשתנועה ערה במיוחד נרשמה באתרים בהם מתקיימות פעילויות מיוחדות לחג כמו: גן לאומי קיסריה , גן לאומי עין חמד, גן לאומי ציפורי, גן לאומי ממשית (בדרום) וגן לאומי אפולוניה.

הופעה בפארק קיסריה (צילום: אורית שטיינפלד)
הופעה בפארק קיסריה | צילום: אורית שטיינפלד

גם באתרי המים בצפון הורגש עומס של מטיילים: בשמורת הטבע תל דן, שמורת טבע הבניאס, שמורת טבע שניר והמג'רסה. מטיילים רבים ביקרו גם באתרים באזור המרכז ובהם גן לאומי ירקון - אפק והגן הלאומי אפולוניה. אלפי רוכבי אופניים, צועדים ורצים השכימו קום הבוקר והגיעו למסלולי הרכיבה והצעידה ביערות קק"ל ביער חולדה, יער ראש העין, יער בית קשת, פארק רמות מנשה והר איתן.

חוזרים אל העבר (צילום: אורית שטיינפלד)
חוזרים אל העבר | צילום: אורית שטיינפלד

מטיילים שביקשו להגיע הבוקר לשמורת גמלא שברמת הגולן נתקלו בשערים סגורים: השמורה נסגרה הבוקר למבקרים - זאת עקב שריפה שהחלה אמש במקום עקב פגיעת ברק. לאחר שפעלו במקום מטוסי כיבוי שהשתלטו על האש, השמורה נפתחה מחדש למבקרים. לא דווח על נזק או על נפגעים בעקבות השריפה. ההערכות הן שעד כה נשרפו בה למעלה מ-3,000 דונם. שריפות נוספות פרצו הבוקר גם בנחלים דליות וכנף שבצפון, לא ידוע על נפגעים.