הפגנת עובדי הדסה, ארכיון (צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2)
הפגנת עובדי הדסה, ארכיון | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

זעזועים בדירקטוריון הדסה: ביום שישי הודיע מוטי דבי, ששימש כדירקטור בבית החולים הדסה, כי הוא מתפטר מתפקידו. אמש (שבת) הודיע גם אבי בלשניקוב כי יעזוב את תפקידו. בלשניקוב, המכהן כממלא מקום יו"ר הדירקטוריון בהדסה, הודיע לפני 4 חודשים, עם חתימת הסכם ההבראה, כי הוא מבקש להשתחרר מהתפקיד וכי אינו מעוניין לכהן כיו"ר קבוע. בלשניקוב התבקש להמתין עד שנשות הדסה והממשלה יחליטו על מינויו של מועמד קבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משמעות ההחלטה היא כי בשלב זה לא יוכל הדירקטוריון ליישם את תכנית ההבראה של בית החולים. הדבר בעייתי משום שהמדינה כבר החלה בהעברת כספים שיועדו לתכנית הבראתו של בית החולים. ייתכן וכתוצאה מההתפטרות יחזור הדיון במשבר הדסה להכרעת בית המשפט.

לפני מספר ימים הודיע ממלא מקום יו"ר הדירקטוריון לנשות הדסה ולנציגי הממשלה כי אם עד היום (ראשון), מועד כינוס דירקטוריון הדסה, לא תתקבל החלטה על מועמד המקובל הן על המדינה והן על נשות הדסה, בכוונתו להתפטר מהדירקטוריון לאלתר.

במהלך השבת התברר לבלשניקוב כי שרת הבריאות יעל גרמן אינה מתכוונת לקבל החלטה בנוגע למועמדי הדסה לתפקיד היו"ר. בהודעת התפטרותו מסר כי ההתפטרות נכנסת לתוקף באופן מיידי. בלשניקוב הוסיף כי יציבות בית החולים חשובה יותר מכל בימים אלה, והביע תקווה שבצעד זה יתעוררו נשות הדסה והממשלה, וימנו יו"ר קבוע כבר בימים הקרובים.