ברקים, רעמים - וגשם כמעט ללא הפסקה (צילום: אייל מס)
ברקים, רעמים - וגשם כמעט ללא הפסקה | צילום: אייל מס

את הארץ שוטפים גשמים חזקים, בשמיים רעמים וברקים - ובכבישים חוששים מפקקים: הלילה הגיעה המערכת החורפית הרצינית הראשונה של העונה לשיאה - וכמויות גשמים גדולות מאוד יירדו ברחבי הארץ, כמעט ללא הפסקה - מצפון ועד דרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הגשמים ילוו לאורך היום בסופות ברקים ורעמים וברוחות בעוצמה של 40-60 קמ"ש, שאף עשויות להגיע למהירות של 80 קמ"ש. עד 100 מילימטרים של גשמים צפויים במקומות המועדים - וקיים חשש לשיטפונות והצפות. המפלס בנחל איילון, המצוי בין נתיבי התחבורה העמוסים בארץ, לא צפוי להציף את הכביש - אולם ברשות המים עוקבים אחרי הזרימה המוגברת של מי גשמים בנחל.

חשש מהצפות עקב הגשמים העזים
חשש מהצפות עקב הגשמים העזים | צילום:

בצפון הארץ לא הפסיק לרדת גשם מאז אתמול, ובנחלים מורגשת זרימה חזקה. גם בכנרת, שנמצאת בשפל גדול, צפויה עלייה ראשונה במפלס - לאחר תקופה ארוכה של יובש. באתר החרמון מצפים הבוקר בכיליון עיניים לשלג הראשון של העונה, אולם עדיין אין צפי לפתיחת האתר. בפסגות הגבוהות של החרמון ירד השלג הראשון כבר שלשום.

חיילים מחטיבת הצנחנים בשלג הראשון בחרמון
חיילים מחטיבת הצנחנים בשלג הראשון בחרמון | צילום:

מזג האוויר בירושלים וסביבתה יהיה יבש אבל קר מאוד - וצפוי להיות קר הרבה יותר במהלך היום. בבירה לא מחכים לשלג שלא יירד במערכת הזו, אבל העירייה מתגברת את המערך העירוני להתמודדות עם מפגעים ונזקים שונים עקב הגשמים והרוחות.

האם נתיבי איילון ייחסמו? (צילום: אסף קרייף)
ברשות המים עוקבים אחרי מפלס האיילון | צילום: אסף קרייף

גם בדרום ערוכים לגשם כבד, כוחות החילוץ מוכנים אף הם לטיפול במקרים שייגרמו מהצפות ושיטפונות במקומות המועדים. ברחבי הארץ ערוכים גם לתקלות חשמל שעלולות להיגרם עקב מזג האוויר הסוער.

הטמפרטורות החזויות היום: בקצרין 13, בצפת 9, בנהריה 15, בחיפה 14, בנצרת 13, באריאל 11, בירושלים 10, בית שמש 15, בתל אביב 15, ברחובות 15, בים המלח 21, באשקלון 16, בבאר שבע 15, במצפה רמון 12 ובאילת 20 היום בצהריים.

זרימה מוגברת בנחלי הצפון (צילום: עמיר פורת)
זרימה מוגברת בנחלי הצפון | צילום: עמיר פורת


משעות הצהריים יתרכז הגשם בעיקר באזורים המזרחיים. מחר (חמישי) הגשם ימשיך לרדת מדי פעם, בעיקר במרכז הארץ, מלווה בהרבה עננים בשמיים, ופחות סופות רעמים וברקים. בשישי ייתכן גשם בשעות הבוקר ובשבת יהיה קר מהרגיל. רק בתחילת השבוע הבא הטמפרטורות יעלו בהדרגה.