האסון האקולוגי בערבה: למרות שהמשרד להגנת הסביבה המליץ אתמול לעיריית אילת לבטל את אירוע הטריאתלון שצפוי להתקיים הבוקר ברחבי העיר, הודיעה העירייה כי האירוע ייערך כמתוכנן. במסגרת האירוע, נחסם כביש מספר 90 עד השעה 16:00. הכניסה לעיר והיציאה ממנה יתאפשרו דרך מסוף הערבה סמוך לבאר אורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהערכת מצב שנערכה במטה העירייה הוחלט שלא לבטל את ריצת הטריאתלון, על אף דליפת הנפט בערבה - שהובילה לעננת ריח שעופפת בימים האחרונים את אזור אילת.

בעירייה הסבירו כי "פעולות לניטור אוויר שביצע המשרד להגנת הסביבה העלו כי לא קיימים ערכים חריגים וכי במהלך היום יפרוס המשרד להגנת הסביבה מספר תחנות לניטור נוסף של האוויר". נציגי משרד הבריאות ציינו כי מנתונים הנמצאים בידיהם אין סכנה לבריאות הציבור וכי ריח הנפט מהווה מטרד אך אינו מזיק.

מקצה האופניים נחסם (צילום: חדשות 2)
מקצה האופניים נחסם בנפט | צילום: חדשות 2

היום ישתתפו 1,400 ספורטאים במקצים השונים שייערכו ברחובות העיר ובכבישי האזור, מלבד מקצה רכיבת האופניים, שהשתנה בעקבות שפך הנפט, שחסם מקטעים מדרכי המרוץ.

בתום הערכת מצב שהתקיימה אתמול בבאר אורה בהשתתפות נציגים מהמשרד להגנת הסביבה, הוחלט להמליץ לעיריית אילת לבטל את תחרות הטריאתלון באזורים המושפעים מהדליפה, וזאת בשל חשש לבריאות המשתתפים בתחרות. אנשי קצא״א דיווחו בישיבה כי פעולות השאיבה יימשכו לתוך סוף השבוע. הערכה היא כי השיקום בשמורת עברונה ימשכו חודשים רבים.