לא לשכוח להיות חכמים בשמש (צילום: Catalin  Zestran, 123RF)
לא לשכוח להיות חכמים בשמש | צילום: Catalin Zestran, 123RF

אם אתם לא חייבים, אל תצאו מחר מהבית: בכל רחבי הארץ צפוי שרב כבד שילווה ברוחות חזקות ויובש שיעלו את הטמפרטורות בצורה משמעותית. בדרום ייתכן גם אובך. בירושלים הטמפרטורה צפויה להגיע לעד 37 מעלות, לעומת 28 אתמול; בתל אביב עד ל-38 מעלות, לעומת 29 אתמול; בחיפה עד 35 מעלות לעומת 30; ובבאר שבע יזנקו המעלות עד ל-41 מעלות, לעומת 34 בלבד אתמול.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

למרבה המזל, השרב צפוי להישבר כבר בשעות אחר הצהריים, כאשר בלילה אף ייתכן טפטוף באזור הצפון. בחמישי ובשישי תורגש הקלה נוספת במידות החום, והטמפרטורות יחזרו להיות רגילות לעונה. בשבת תחול התחממות קלה.

במגן דוד אדום נערכים לשרב הכבד, ומזכירים כי חשוב במיוחד להקפיד שלא לשכוח ילדים ותינוקות ברכב – אפילו עם מזגן דולק. במקרה של אובך מומלץ להישאר בבתים. "יש לשים לב בעיקר לאוכלוסיות הפגיעות, בהן קשישים, תינוקות, ילדים ומוגבלים, ולוודא שהם מוגנים מהחום ושותים את הכמות הנדרשת על מנת שלא להתייבש", מדגיש מנכ"ל הארגון, אלי בין.

לשתות בין 8 ל-10 כוסות (צילום: חדשות 2)
לשתות בין 8 ל-10 כוסות | צילום: חדשות 2

במד"א מזכירים עוד כי יש להפקיד על שתייה של בין שמונה ל-10 כוסות מים, עדיף קרים, מדי יום; להגן על הגוף מפני השמש הקופחת באמצעות קרם הגנה, כובעים רחבי שוליים, משקפי שמש וביגוד בהיר, דק ומאוורר; להימנע פעילות גופנית בחוץ במהלך שעות החום, והקפדה על שתייה מרובה במקרה שמבצעים פעילות גופנית בחוץ בשעות הערב; ורחיצה בים אך ורק בחופים מוכרזים, בשעות הבוקר המוקדמות ובשעות אחר הצהריים בהם פחות חם.

במידה שמופיעים סימני התייבשות (כאבי ראש, סחרחורות או חולשה), יש להפסיק באופן מיידי כל פעילות גופנית, לשהות במקום מוצל וקרירה ולהרבות בשתייה, גם אם לא צמאים. אם מופיעים סימני פגיעת חום (התעלפות, טשטוש בראייה, בלבול ועלייה בחום הגוף), יש להזעיק את כוחות מד"א בטלפון 101 או באמצעות אפליקציית "מד"א שלי", ולפעול בהתאם להנחיות החובשים והפרמדיקים במוקד עד הגעת הצוותים למקום.

מרכבת ישראל נמסר כי לאור השרב הכבד, צפויים שינויים בתנועת הרכבות וזאת בשל החשש מליקויים במסילה שעשויים להיגרם כתוצאה מהתחממות יתר של פסי הרכבת. הנהלת הרכבת קוראת לציבור הנוסעים להתעדכן בכל השינויים בזמן אמת באמצעות אתר האינטרנט, האפליקצייה, דף הפייסבוק ומוקד השירות הטלפוני של החברה.