צו חדש ימנע הבערת מדורות בשטחים פתוחים (צילום: פלאש 90 / יונתן סינדל, חדשות)
צו חדש ימנע הבערת מדורות בשטחים פתוחים | צילום: פלאש 90 / יונתן סינדל, חדשות

דוברות נציבות כבאות והצלה הודיעה אמש (שבת) כי לראשונה תיאסר הדלקת אש בשטחים פתוחים בהם יש סכנת התפשטות שרפות במשך חודשי הקיץ. הצו החדש יאסור על הדלקת המדורות והבערת האש בשטחים פתוחים - בשל צמחייה מרובה ותנאי מזג אוויר קיצוניים, מחשש לסיכון חיי אדם ורכוש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הצו ייכנס לתוקף בין התאריכים 21/7- 26/9 ויחול בין השעות 07:00-20:00 בכל רחבי הארץ. הצו יחול על כל השטחים בהם יש צמחייה דליקה כמו שמורות טבע, חורשים, יערות, תחומי יישובים וכל שטח שנמצא עד 500 מטרים מהם. בנוסף הצו יאסור על ביצוע עבודות ריתוך או אש גלויה במרחק של עד 20 מטרים מיערות, חורשים, שמורות טבע וצמחייה דליקה.

נציב כבאות והצלה לישראל, רב טפסר דדי שמחי, אמר כי אזרחי ישראל גילו אחריות רבה בל"ג בעומר האחרון וצמצמו את כמות המדורות מתוך הבנה ואחריות לגבי הסכנות. "בחלק גדול ממדינות העולם מקובל בתקופת הקיץ להימנע מהדלקת אש, אשר מסכנת את החיים והטבע".

"בישראל, מדי שנה עשרות אלפי שרפות פורצות בשטחים פתוחים וגורמות להרס של טבע, רכוש ואף מסכנות חיי אדם", הוסיף שמחי. "האקלים בישראל מחייב להעלות את המודעות הציבורית לסכנות הכרוכות בהבערת אש והתנהגות אחראית בטבע".