תמונת אילוסטרציה (צילום: רויטרס, חדשות)
מחלה נגיפית המועברת על ידי יתושים. | צילום: רויטרס, חדשות

קורבן נוסף לקדחת הנילוס: שני בני אדם מתו בתקופה האחרונה לאחר שנדבקו בנגיף קדחת הנילוס - כך מפרסם הערב (חמישי) משרד הבריאות. בהודעה נמסר כי אחד מהנפטרים הוא גבר כבן 85, בעל מחלת רקע. בחודש האחרון דווחו על 68 מקרי הידבקות בישראל - 14 מהם פיתחו תסמינים קשים של המחלה, מרביתם קשישים הסובלים ממחלות רקע.

עכברת, קדחת הנילוס או שושנת יריחו? כך תזהו את מחלות הקיץ

במשרד הבריאות הוסיפו עוד כי גם באירופה ישנה התפרצות של הנגיף: באיטליה דווח על 123 מקרים של הידבקות, מהם שלושה בני אדם שנפטרו כתוצאה ממנה; ביוון דווח על 75 מקרי הידבקות וארבעה נפטרים; ובסרביה 126 נדבקו ו-11 נפטרו.

מתחילת השנה נספרו 38 מקומות יישוב שבהם אובחנה המחלה באנשים. ב-12 מקומות נמצאו יתושים הנגועים בנגיף, וב-12 אחרים נמצאו בעלי חיים נגועים. הערים שבהן נמצאה התחלואה כוללות גם את חיפה, חדרה, נתניה, תל אביב, עכו, רמלה, עפולה ורחובות.

עד לחודש אוגוסט השנה אובחנו 57 חולים בקדחת הנילוס, ומתוכם 20 משוערים. בשבועות האחרונים ישנה עליה ניכרת בהיקף התחלואה באנשים, והחולים מתגוררים כאמור בעיקר במישור החוף ובשפלה, אזורים המאופיינים בתנאים אופטימליים לנוכחות הנגיף. במשרד הבריאות הדגישו כי חשוב להגביר את מאמצי הדברת היתושים באזורים שבהם נוטרה פעילות מוגברת של הנגיף, וקראו לציבור באזורים אלה להקפיד על השימוש באמצעי ההתגוננות האישית כדי להימנע מעקיצת יתושים.

קדחת הנילוס היא מחלה נגיפית המתפשטת על ידי עקיצת יתושים. זמן הדגירה של המחלה בבני אדם היא בין 15-3 ימים, והתסמינים שלה כוללים בדרך כלל חום, כאבי ראש, הרגשה כללית רעה, בחילות, כאבי בטן ועוד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/