הותרה הרחצה בזוויתן (ארכיון) (צילום: נעמי יעקב, פלאש 90, חדשות)
הותרה הרחצה בזוויתן (ארכיון) | צילום: נעמי יעקב, פלאש 90, חדשות

משרד הבריאות הורה לסגור היום (שני) את נחל אל על ברמת הגולן לכניסת מטיילים. סגירת הנחל, עד להודעה חדשה, מגיעה בעקבות דגימות מים לא תקינות שהעלו כי קיימים חיידקי קולי צואתי ברמה חריגה בנחל. יש לציין כי סגירת הנחל איננה קשורה למחלת העכברת, אך מאז התפרצותה הוחמרו נהלי האכיפה. לפני התפרצותה התקן לכניסת מטיילים עמד על אלף חיידקים צואתיים וכעת מ-400 סוגרים את הנחל. ממשרד הבריאות נמסר כי זו הפעם השלישית בה נמצאו מעל אלף חיידקים ל-100 מ"ל.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אתמול הודיעו במשרד הבריאות כי בעקבות בדיקות נוספות שנעשו בנחל הזוויתן שברמת הגולן ורמות זיהום נמוכות שנמצאו - הכניסה לנחל מותרת. האזהרה שהוצאה לגבי הנחלים הנוספים עדיין בתוקף והם אסורים לרחצה. בתוך כך, משרד התיירות החל היום בקמפיין חדש לעידוד התיירות באזור הצפון.

שלוש בדיקות שונות שבוצעו בנחל על ידי משרד הבריאות בימים האחרונים הראו תוצאות נמוכות מ-400 קוליפורם צואתי ל-100 מ"ל. בעקבות תוצאות הבדיקות המעודדות, הוחלט במשרד הבריאות לאפשר את הרחצה בנחל.

ממשרד הבריאות נמסר כי מספר החולים החשודים עם תסמיני המחלה עומד כרגע על 462 אנשים כש-42 מתוכם עם אימות מעבדתי. חלקם עדיין בבדיקה.

בתוך כך, מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי ביקר היום באתרי שייט ונופש אחרים בגליל העליון ושמע את בעלי העסקים שניזוקו בצורה משמעותית עקב בהלת העכברת שגרמה לעשרות אלפי נופשים שלא לבוא לגליל ולהפסדים של מיליוני שקלים לאתרים.

במפגש אמר הלוי כי משרד התיירות החל בקמפיין פרסומי רחב היקף הקורא לציבור לחזור לנפוש בצפון וליהנות מהנחלים וכל האטרקציות שיש בגליל ובגולן. לדבריו, בסוף השבוע כבר החלו לחזור יותר ישראלים לנפוש בצפון והמטרה המשותפת היא שלקראת חגי תשרי התפוסה תהיה מלאה.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/