בית החולים איכילוב (צילום: משה מילנר / פלאש 90, חדשות)
ביה"ח איכילוב, ארכיון | צילום: משה מילנר / פלאש 90, חדשות

מרכז "מראות" בבית החולים איכילוב בתל אביב המטפל ומאבחן ילדים אוטיסטים באיכילוב לא ייסגר - כך הודיע היום (שלישי) שר הבריאות יעקב ליצמן בעקבות הפרסום בחדשות 2.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפני כחודשיים פרסמנו לראשונה כי "מראות", אחד המרכזים הציבוריים הגדולים ומהבודדים המתמחים בטיפול בילדים אוטיסטים ואבחונם מעל גיל 6, צפוי להיסגר בזמן הקרוב בשל מחסור במימון. עקב האיום, יצאו הורי ילדים שמטופלים במרכז למאבק כדי לא לסגור את המקום מחשש שילדיהם יישארו ללא טיפול וכעת הם יכולים להשמיע אנחת רווחה.

במרכז התריעו אז בפני הנהלת משרד הבריאות שהתעריף שהם מקבלים עבור הטיפול מקופות החולים הוא נמוך מדי ולא מכסה את העלויות. בעקבות זאת הוחלט לסגור את המרכז באוקטובר ולהפסיק לקבל בקשות חדשות לאבחונים באופן מידי.

"מאז שהוא התחיל להיות מטופל פה, כל חייו השתנו", סיפרה אז אמו של אור, דורית. "המקום פשוט משנה חיים, נותן את היכולת ליצור חברויות ולהחזיק אותן. יש לו חברים בכל מקום". אור עצמו הסביר את מהלך הטיפול: "יש כמה ילדים, כולם ברצף, ואנחנו מדברים על הדברים שקורים השבוע. זה נורא נחמד שיש עוד אנשים שהם כמוך".

שר הבריאות ליצמן הודיע לחדשות 2 כי "הוסר איום הסגירה מעל מרכז מראות באיכילוב. מדובר במרכז מבורך וחשוב שהפעלתו נחוצה לאוכלוסייה חלשה וילדים שזקוקים לטיפול במקום. הורינו על הגדלת התקצוב לטובת מרכז מראות ואנו פועלים ליישם זאת בפועל במקביל לעידוד הקמת מרכזים דומים".