במה השתפרו בתי החולים? (צילום: SORAPONG CHAIPANYA, 123RF)
"קיבל טיפול רשלני", (אילוסטרציה) | צילום: SORAPONG CHAIPANYA, 123RF

תושב המרכז בן 48 הובהל לבית החולים איכילוב בתל אביב לאחר שסבל מקוצר נשימה קשה. המטופל אובחן כסובל מאוטם לבבי, גודש ריאתי ואי ספיקת לב, כשלטענת המשפחה, לא קיבל את הטיפול הרפואי הראוי והמקובל במצבו, עקב התנהגות רשלנית של הרופאים בבית החולים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בחודש שעבר הגישה המשפחה תביעה כנגד בית החולים בגין רשלנות רפואית. מכתב התביעה עולה שכבר עם אשפוזו של המטופל בבית החולים אובחן גודש ריאתי ובצקות בחזה, אך בבית החולים לא נתנו הרופאים למטופל את התרופות הנדרשות.

על אף הרעה במצבו והעברתו למחלקה הקרדיולוגית, טענו בני המשפחה כי הטיפול הרפואי שניתן לו לא שונה כלל, ולא התקיימה הערכת מחודשת של מצבו הבריאותי. לטענת התביעה, חוסר הטיפול התרופתי ואי קיום הערכה מחודשת של מצבו הרפואי, הובילו לפטירתו של הגבר.

עו"ד תומר לינר (צילום: ישראל הדרי)
עו"ד תומר לינר | צילום: ישראל הדרי

"לא אחת אנו נתקלים בהתנהלות רשלנית ביותר של רופאים, במיוחד כאשר מדובר על מחלקות פנימיות בבתי החולים ששם ישנם אנשים רבים שמתים כתוצאה מרשלנות רפואית", סיפר עו"ד תומר לינר, מומחה לתביעות רשלנות רפואית, המייצג את המשפחה לחדשות 2 Online. "במקרה הנ"ל אנו מוכיחים בבירור כיצד הטיפול שניתן למנוח היה רשלני מתחילתו ועד סופו".

"אילולא התרשלות הרופאים יכול היה המנוח, שהיה אדם צעיר, להמשיך ולחיות את חייו", הוסיף עו"ד לינר. "במקרים רבים, כאשר אין מי ש'עומד' לרופאים על הראש, כמו למשל מקרה זה של אדם ערירי ולבקן, הרי שהסיכון להתרשלות הרופאים עולה משמעותית".

מבית החולים איכילוב נמסר בתגובה: "המטופל הגיע למיון לאחר שלושה שבועות שבמהלכם התלונן על כאבים בחזה. במיון מצבו היה יציב ולא חייב העברה מידית למחלקה קרדיולוגית. גם לאחר בדיקת הקרדיולוג במיון לא היה מקום לביצוע התערבות למעט המשך בירור באשפוז. יומיים לאחר קבלתו למיון, לאחר למעלה מיומיים של אשפוז, במהלכם היה המנוח יציב וללא תלונות, החל לחוש בקוצר נשימה. הוא טופל מידית, לרבות העברתו למחלקת טיפול נמרץ לב, אך לצערנו נפטר למרות זאת".

לשליחת מייל לכתב: avivitm@ch2news.co.il