לא התחסנתם? לא טיפלתם (אילוסטרציה) (צילום: רויטרס)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס

בקופות החולים השונות כבר התחילו להזמין חיסוני שפעת לקראת החורף הקרוב, אך כעת מתברר כי לא כל הקופות הזמינו את אותו החיסון. מפרטי ההזמנות עולה כי בקופות החולים "מכבי" ו"מאוחדת", תקבלו חיסוני שפעת טובים יותר מאשר ב"כללית" וב"לאומית" - כך פורסם הערב (שלישי) במהדורה המרכזית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

חיסוני השפעת שהזמינו בקופות החולים מכבי ומאוחדת, הם החיסונים היקרים והחדשים יותר, היעילים נגד 4 זנים שונים של שפעת. מנגד, חיסוני השפעת שהזמינו בקופות החולים כללית ולאומית, אליהן משתייכים כ-60% מאזרחי ישראל, הם החיסונים הזולים המיושנים יותר, שיעילים רק נגד 3 זנים של שפעת.

חשוב להדגיש, על מנת למנוע פאניקה: גם החיסונים שיקבלו המבוטחים של כללית ולאומית הם חיסונים טובים ויעילים, ומומלץ מאוד לכל האוכלוסייה להתחסן באמצעותם. אבל החיסונים שיקבלו המבוטחים של מכבי ומאוחדת נחשבים לקצת יותר יעילים, משום שכאמור הם יעילים נגד מספר גדול יותר של זני שפעת.

גם הרשות הפלסטינית רכשה את החיסונים היקרים יותר, שיעילים נגד 4 זנים של הווירוס, עבור האוכלוסייה הפלסטינית בגדה המערבית. כלומר קופת חולים מכבי, מאוחדת והרשות הפלסטינית יחסנו בחיסונים היקרים והטובים יותר, וקופת חולים לאומית וקופת חולים כללית - בחיסונים הזולים יותר.