בשורה לצרכני הקנאביס הרפואי (צילום: החדשות)
בשורה אמתית, קנאביס רפואי | צילום: החדשות

הקץ לבירוקרטיה בדרך לקנאביס הרפואי: החל ממחר (חמישי) ייפתח מסלול מקוצר לקבלת רישיון לשימוש במריחואנה רפואית כש-100 רופאים במערכת הציבורית יהיו רשאים לחתום על הרישיון, מה שיקצר את זמן ההמתנה. היום נערך בבית החולים תל השומר טקס חגיגי בו הוענקו התעודות לרופאים. "הניהול של הקנאביס הופך להיות כמו של כל תרופה אחרת", אמר ד"ר משה זר ציון, אחד מהרופאים שהוסמכו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עד היום קבלת הרישיון הייתה כרוכה בביורוקרטיה מסורבלת: רק ד"ר מיקי דור, סגן מנהל היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות, היה מוסמך לחתום על הרישיון לתרופה. קודם לכן החולים היו מופנים לרופא מומחה, לקבל ממנו המלצה, לשלוח את ההמלצה למשרד הבריאות, שם נבחנה הבקשה על ידי הרופאים העובדים ביחידה לקנאביס רפואי ובסופו של דבר הועברה הבקשה לד"ר מיקי דור לחתימה.

טקס ההסמכה, שיבא, בתחילת החודש (צילום: חדשות 2)
טקס ההסמכה, שיבא | צילום: חדשות 2

לתהליך המסורבל היו השלכות רבות על החולים, בהן גם השלכות כלכליות. בעבר חולים היו מחכים זמן רב לקבלת התור למרפאת כאב, לפעמים אפילו שנה. מי שלא רצה או יכל לחכות, היה הולך למרפאה פרטית ומשלם כ-1,400 שקלים לתור. כל זה עומד עתה להשתנות: הרופאים המוסמכים יוכלו לחתום בעצמם על הרישיון, ללא התהליך הארוך. כבר לא צריך המלצה או ועדה של משרד הבריאות, אלא רק את האישור של הרופא המוסמך בעלות קבועה של 250 שקל. 

החל ממחר יוכלו הרופאים לקבל פציינטים בבתי החולים הציבוריים ובקופות החולים. "אני שמח על זה", אמר ד"ר מיקי דור, שעד עתה היה הרופא היחיד שמוסמך לאשר את הבקשות. "מעבר לעומסים הנוראיים שהיו, זה גם אחריות, עמידה בלחצים שקשה לי לתאר. זה לא חשוב לי אישית, זה חשוב לקהל".