כבר 3 שנים שאלי קובלון בן 34 סובל ממחלת מעיים קשה שמחייבת אותו להיות מחובר במשך שעות ארוכות מדי יום להזנה תוך ורידית דרך עמוד אינפוזיה. מאז חלה הוא מנהל מאבק מתוקשר מול ועדת סל התרופות להכניס תרופה יקרה בשם "גטקס" שעולה כמעט מיליון שקלים בשנה לחולה. בוועדה סירבו, אז אלי השיג בעצמו את המימון לתרופה היקרה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

"הם אמרו שאין מידע שהתרופה אכן עוזרת והנה תראו אותי", אומר אלי. "הייתי מחובר 12 שעות ביום 7 ימים בשבוע, כבול לעמוד אינפוזיה. היום אני לא צריך את זה".

במהלך המאבק להכניס את התרופה היקרה לסל התרופות התעמת אלי עם שרת הבריאות לשעבר יעל גרמן ואף התפרץ לדיוני ועדת הסל לפני כשנתיים וחצי. "אתם דנים אנשים למוות", צעק על חברי הוועדה אז. "תתנו לנו לחיות".

מי שעמד אז בראש הוועדה כשאלי התפרץ לדיוניה היה פרופסור יהונתן הלוי, מנהל בית החולים שערי צדק, וכעת בעקבות התוצאות התקשר אלי לספר לו שהתרופה אכן עוזרת לא רק לו, אלא לחולים נוספים במצבו.

אלי מדגיש שפרופסור הלוי נהג בו בכבוד לכל אורך שנות המאבק, אבל טוען כי הסירוב המתמשך של ועדת הסל לאשר את התרופה בטענה שאין מספיק הוכחות שהיא אכן עוזרת, מעלה סימני שאלה מטרידים.