למרות הריקולים: ירידה בתחלואה (צילום: חדשות 2)
אזהרות במדפי החומוס | צילום: חדשות 2

שעות לאחר שנחשף כי חברת "סלטי שמיר" הסירה מהמדפים מספר מוצרים בעקבות זיהום שהתגלה אצל ספקית הטחינה הגולמית "טחינה הנסיך" - לחדשות 2 Online נודע כי במפעל הנסיך סיפקו טחינה החשודה כנגועה בחיידקי סלמונלה גם לסלטי שטראוס וצבר. בשתי החברות איתרו את הזיהום בחומר הגלם ובשל כך הטחינה הנגועה לא שימשה לייצור סלטים ולא שווקה לחנויות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כבר לפני כשבועיים התקבלה תלונה במשרד הבריאות על חשד להימצאות חיידקי סלמונלה במפעל "טחינה הנסיך". אנשי המשרד ערכו בדיקה במפעל - אך דבר הבדיקה, החשדות או הממצאים לא פורסמו לציבור.

788667
צילום:

על פי הנהלים, מרגע שהחלה בדיקה רשמית של משרד הבריאות, אין חובה ליידע את הציבור, אך גורמים בסלטי שמיר זועמים וטוענים שלמרות שהחשד עלה כבר לפני כשבועיים - בחברה לא עודכנו בזמן.

"למען הסר ספק, כל מוצרינו יוצרו ומיוצרים מטחינה בדוקה ותקינה לחלוטין", מדגישים בשטראוס. "כחלק ממערך הבטחת האיכות אצלנו במפעל, אנו בודקים את חומר הגלם טרום כניסתו לייצור. איננו משתמשים בחומרים שלא עוברים את רף הבדיקות הנדרש. נמשיך גם בעתיד לפעול באחריות ולבדוק את חומר הגלם טרום שימוש בו במוצרינו".

"חברת צבר מבקשת להבהיר באופן חד משמעי שכל סלטי צבר שנמצאים על המדף יוצרו תוך שימוש בטחינה שנבדקה ונמצאה תקינה לחלוטין", נמסר מצבר. "לצבר הגיעה טחינה גולמית הנסיך, שכמו כל חומר גלם נבדקה לפני כניסתה לתהליך הייצור. משלוח הטחינה שנמצא מזוהם הוחזר מיד לספק".

שוב חשש לליסטריה. סלטי שמיר (צילום: חדשות 2)
ארכיון | צילום: חדשות 2

הצרכנים מתבקשים להימנע מצריכת המוצרים הבאים:

כל מוצרי החומוס מותגים "שופרסל", "יש", "שמיר", "אסלי", "המותג", "דליקטסן", "סלטי הבית", "יוחננוף", "פיקניק" בטווח תאריכי תוקף 1/9/2016 עד 18/9/2016.

כל מוצרי הטחינה מותגים "שופרסל", "יש", "שמיר", "אסלי", "המותג", "דליקטסן", "סלטי הבית", "יוחננוף", "פיקניק" בטווח תאריכי תוקף 16/9/2016 עד 3/10/2016.

כל מוצרי חציל בטחינה מותגים "שופרסל", "יש", "שמיר", "אסלי", "המותג", "דליקטסן", "סלטי הבית", "יוחננוף", "פיקניק" בטווח תאריכי תוקף 1/9/2016 עד 18/9/2016.