סיכויי ההישרדות של פג שנולד במשקל 670 גרם בלבד בשבוע ה-22 הם אפסיים, עד כדי כך שבבתי החולים בישראל אפילו לא מקפיצים לחדר הלידה מומחה לרפואת פגים, כדי לשפר את סיכוייו להישאר בחיים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כשהפג הזה נולד לפני חמישה חודשים לא השאירו לו הרבה סיכוי. "הרופאים פה הם ישירים, הם באים ואומרים לך את זה בפנים", סיפר האב אלי חאבא, "הם אמרו לי שיש לו 20 אחוז לשרוד, ואם הוא ישרוד את ה-20 אחוז האלה, 90 אחוז שיהיה לו איזה מום כלשהו".

הרופאים היו עדינים עם אלי, הסיכויים שפג כזה שנולד בשבוע ה-22 יישאר בחיים הם אפסיים. למזלו של אלי הרופאים טעו וחשבו שהוא נולד בשבוע ה-23. "יכול להיות, שאם לא היינו מתבלבלים, במרכאות, וחושבים שהוא גדול בשבוע, אז הוא לא היה בחיים היום", אמר פרופסור דרור מנדל, מנהל מחלקת הפנים בבית החולים דנה לילדים באיכילוב.

אמו של הפג רוקסנה יון לא וויתרה, "התפללתי בשבילו, שיהיה חזק, שיוכל להילחם. דיברתי איתו - אבא ואימא אוהבים אותך. זה הבן שלי, והוא צריך את האהבה שלי".

המזל המשיך לעבוד בשביל הפג המתוק שהלך והתחזק אודות למאמצי הרופאים והאחיות בפגייה באיכילוב ומצבו מצוין. פרופסור מנדל ציין שזהו המקרה הראשון של תינוק שנולד בשבוע ה-22, ושרד ומקרים כאלו גם לא שכיחים בעולם.