התולעת שהייתה במעי האישה (צילום: דוברות טרם)
התולעת שהייתה במעי האישה | צילום: דוברות טרם

נמצא הגורם המפתיע לכאבי הבטן החזקים: אזרחית זרה מאריתריאה הגיעה למיון "טרם" בתל אביב עם קופסה ובה תולעת באורך שני מטרים. להפתעת הצוות, אמרה הצעירה כי התולעת הייתה במעיה וגרמה לה לכאבי בטן חזקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האישה סיפרה כי היא חוששת שתולעים נוספות, בדומה לזו שגרמה לכאבים העזים בחודש האחרון, עדיין נמצאות בבטנה. היא טענה כי מלבד כאבי הבטן היא גילתה בחודש האחרון שירדה במשקל וחשה בחולשה כללית - עד שגילתה את התולעת שהייתה בבטנה.

רופאי 'טרם' ביצעו בדיקות מעבדה והעניקו לה טיפול אנטיביוטי ונוגד פרזיטים, על מנת לשלול כל אפשרות לזיהום. בתום הבדיקות והטיפול העובדת שוחררה לביתה עם המלצה למעקב.

"היא הייתה מבוהלת ממה שמצאה"

"היא הגיעה למיון מלווה בקרוב משפחה והייתה מבוהלת ממה שמצאה", סיפר ד"ר סלים סמארה, הרופא שטיפל בה. "כעת אנו ממתינים להגעת תוצאות הבדיקות על מנת להחליט על המשך הטיפול".

ד"ר מנחם שכטר, גסטרואנטרולוג בכיר ברשת טרם אמר כי מדובר בתולעת מסוג tape worm שנגרמת כתוצאה מאוכל הנגוע בביצי התולעת  - במיוחד דג או בשר שלא בושלו. "היא נפוצה באזורים עם היגיינה נמוכה וביחוד באפריקה בחלק תת-הסהרה, דרום מזרח אסיה ואמריקה הלטינית", אמר.

לדברי ד"ר שכטר, התולעת שנמצאה אצל האישה לא הייתה חריגה במיוחד. "התולעת יכולה לגדול עד לכ-20 מטר אורך", הסביר. עם זאת, המומחה הרגיע כי לרוב התולעת לא גורמת לתסמינים מלבד כאבי בטן, אך יכולה לגרום לאנמיה. ד"ר חן קולינס, מנהל מרפאות המטיילים של טרם אמר כי ברוב המקרים שמירה על היגיינה ושטיפת ידיים ימנעו את המצב המסוכן.