מסעדת אלבאבור (צילום: חדשות 2)
מסעדת אלבאבור | צילום: חדשות 2

הסגירה שאחרי ההפרה: רשויות הבריאות בצפון החליטו להוציא צו המפסיק את הפעילות במסעדת "אלבאבור" שבאום אל פאחם, אחת הפופולאריות במגזר הערבי. החלטת הסגירה מגיעה אחרי שאתמול נמצאו במקום מאות קילוגרמים של בשר לא ראוי למאכל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ד"ר אירנה וולוביק, רופאת נפת חדרה באגף בריאות הציבור במשרד הבריאות,  הוציאה היום צו הפסקה למנהלי המסעדה, שהפכה במשך השנים לאחד המוסדות הקולינריים הידועים באזור. "המצב הקיים מסכן מיידית את בריאות הציבור, לפיכך אני מוציאה צו שתחולתו מיידית. על העסק להיות סגור מרגע קבלת הצו", נכתב בהוראת משרד הבריאות.

החלטת משרד הבריאות מתבצעת בעקבות הביקור של פקחי השירות הווטרינריים שהגיעו אתמול (שלישי) למסעדה ומצאו במקום כ-400 ק"ג של בשר שהוגדר לא ראוי למאכל אדם. הבשר נמצא ללא תווי סימון ונלקח על ידי הפקחים. זמן קצר לאחר מכן הוא הושמד על ידי וטרינר של מחוז חיפה. כמו כן נמצאו במקום ליקויי תברואה חמורים נוספים. בעלי המסעדה יכולים לערער על ההחלטה בפני לשכת הבריאות בחדרה.

במסעדה עצמה זועמים על ההחלטה. חוסאם עבאס, מנהל המסעדה, אמר עם קבלת הצו: "אנו משתוממים על ההתנהלות הלא הוגנת של משרד הבריאות שהחלה בכך שאנשי המשרד לא המתינו להצגת האישורים הווטרינריים על ידינו ומיהרו לפנות לתקשורת, וגם עתה מעבירים למערכות העיתונים את הודעת הסגירה עוד בטרם זו הגיעה לידינו. לגופם של דברים, ביום ג' פקדו את סניף אלבאבור באום אל פאחם צוותים של מס הכנסה, ביטוח לאומי, מע"מ, משטרת ישראל ומשרד הבריאות. חרף בקשתינו, נציגי משרד הבריאות לא הואילו להמתין להצגת אישורים וטרינריים לבשר שקיימים בידינו ולכן הוחרם על ידם בשר בטענה שאינו ראוי למאכל".

"אנו מבהירים כי הבשרים המוגשים במסעדות אלבאבור הינם טריים ומסופקים על בסיס יומיומי על ידי מיטב הספקים בצפון שעובדים עימנו לצד מסעדות נוספות רבות בארץ. הבשר עובר אצלנו טיפול מוקפד ונשמר בקירור בתנאים הנדרשים. אנו פועלים באדיקות עפי הנחיות משרד הבריאות. לא למותר לציין כי כל יתר ממצאי הבדיקה נמצאו תקינים. בזכות כל אלה הפכה אלבאבור למוסד וכפי שנהגנו ב 15 שנה האחרונה נמשיך לשרת את קהל לקוחותינו הנאמנים ולהגיש להם את מיטב התוצרת של המטבח הערבי גלילי".