אחרי שלא פחות משלוש תלמידות בבית ספר בגין בנתניה חלו בלוקמיה, סרטן הדם, אם של אחת מהן אומרת כי לא תשלח את בתה השנייה לבית הספר לפני שיערכו בדיקות מקיפות ועצמאיות שיוכיחו שבית הספר לא מסוכן לתלמידים. בעירייה מתעקשים שהמקום בטוח, אך לא מאפשרים להכניס מודד קרינה עצמאי למתחם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"רותם חלתה בסרטן ביחד עם אחת החברות שלה לכיתה, ולא הבנתו שמשהו לא בסדר", מספרת אפרת גונן, שבתה נפטרה מהמחלה. "כשחברה שלישית חלתה זה היה יותר מדי, אז הבנו שמשהו לא תקין. לא יכול להיות ששלוש חברות חלו תוך שנה בסרטן, וגם מי שהייתה מנהלת בית הספר הלכה לעולמה הקיץ מהמחלה".

"לא היה ניסיון מצד הרשויות להילחם בתופעה אלא רק היום אחרי הפרסומים בתקשורת", הוסיפה גונן. "אנחנו ההורים רצינו להביא מודד פרטי והעירייה לא הרשתה להכניס אותו לבית הספר". גונן מבהירה שאת הבת הנוספת שלה היא לא תשלח לבית הספר לפני שתדע שהמקום בטוח. "אני מקווה שהורים נוספים ינהגו כמוני", אמרה.

אנטנה סלולרית על בניין סמוך לבית הספר

סמוך לבית הספר נמצא בניין מגורים שבקומה העליונה שלו מותקנת אנטנה סלולרית, דבר שהוא לכאורה בניגוד לנהלי המשרד לאיכות הסביבה. גונן אומרת כי עד שמודד פרטי ועצמאי לא יאשר שהקרינה במקום ברמה תקינה, היא תדבוק בסירובה לשלוח את בתה למוסד החינוכי.

במשרד החינוך אומרים כי הנושא יועבר לבדיקת המשרד להגנת הסביבה. במשרד להגנת הסביבה מצידם אומרים כי על אף שנודע להם על המדינות בדיעבד, המשרד מברך על ביצוע המדידה במוסדות החינוך, אך האחריות היא על הנהלת בית הספר ועל העירייה, שקיבלה מצידה הנחיות כיצד להתמודד עם הנושא.

מעיריית נתניה נמסר כי "מדובר בסיפור עצוב וטראגי, אבל אין קשר לקרינה סלולרית שכן מבדיקות שבוצעו עולה כי כל המקומות שנבדקו עומדים בתקנים, והמודד הפרטי לא הוכנס למקום מאחר ומדובר במוסד ציבורי שאי אפשר להכניס אליו כל בעל מקצוע שרוצה בכך ללא תיאום מראש עם העירייה".