יממה לאחר הטעות הרת הגורל שאירעה בבית החולים ברזילי באשקלון, כשיולדת הוכנסה לניתוח קיסרי ועברה בטעות קשירת חצוצרות, בן זוגה מדבר עם חדשות 2. בריאיון לתכניתנו "שש עם עודד בן עמי", אמר אמנון חן כי אשתו המחלימה מהניתוח הקיסרי "עוברת כרגע שני משברים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"עמדתי בחוץ בזמן הניתוח הקיסרי, התינוקת יצאה אחרי רבע שעה, והאישה יצאה אחרי 40 דקות", שיחזר האב את הרגעים שבהם נודע לו על המקרה. "הייתי רגוע, הכל היה בסדר וניגשנו לחדר ההתאוששות. אחר כך ניגש אלי אחד הרופאים ופשוט הרכין ראש, התנצל הרבה פעמים ואמר שבטעות נקשרו החצוצרות של אשתי".

"באותו רגע חרב עליי עולמי", המשיך בן זוגה של היולדת. "לא ידעתי איך לאכול את זה. מרוב התנצלויות גם אני הרכנתי את הראש כלפי מטה. אשתי הייתה חצי מורדמת ולא יכולנו להיות תוקפניים מדי עד שלא נדע מי נגד מי ואיך אוכלים דבר כזה, איך מנעו ממני להביא עוד ילדים לעולם".

צפו בריאיון המלא עם בעלה של היולדת (צילום: באדיבות המשפחה)
"עוברת שני משברים". היולדת, היום | צילום: באדיבות המשפחה

"אנחנו צעירים, רצינו עוד ילדים"

לזוג ההורים יש עוד שני ילדים גדולים יותר, בן 10 ובת 6, אבל לדבריו של הבעל הייתה בכוונתם להביא עוד ילדים לעולם. "אשתי ממשפחה דתית ורצינו עוד ילדים", הוא אמר. "אנחנו צעירים, יש לנו ציפיות בחיים שבית החולים גזל מאיתנו. הוא פשוט הרס לנו הרבה חלומות ותכניות לעתיד".

חן סיפר כי הוא נמנע מלשוחח איתה במהלך היום על השלכות המקרה. "אני מפחד להעלות איתה את הנושא, לא רוצה לגרום לה לדמעות או לגרום למחשבות שאני לא רוצה שיהיו. אני מסיח את דעתה, אני מביא לה את שלושת הילדים, וככה אני מונע את השאלות הקשות".

לסיום, הבהיר האב כי הוא ורעייתו מתכוונים לנקוט צעדים משפטיים נגד בית החולים: "כרגע יש לי עו"ד בכיר שלקחתי, אבי לוטן מתל אביב. הוא מטפל בתיק בצורה הכי טובה. אני בטוח שהוא יהווה אתגר לבית החולים ויידע להתמודד איתם בצורה הטובה ביותר".

מת אחרי הלידה. ארכיון (צילום: רויטרס)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס

בית החולים: "מצטערים על האירוע"

במהלך הניתוח, שבוצע תחת הרדמה כללית, ביצע הרופא קשירת חצוצרות - פרוצדורה רפואית שמקובל לבצע במהלך ניתוח קיסרי אם האישה המבקשת. אלא, שעם היציאה מחדר הניתוח התברר לרופא כי האישה כלל לא ביקשה לעבור את ההליך הבלתי הפיך.

לאחר גילוי הטעות, שככל הנראה תמנע מהאישה ללדת פעם נוספת בעתיד, עודכנה משפחתה. כמקובל במקרים מסוג זה, עדכן בית החולים ברזילי גם את משרד הבריאות על הטעות שנעשתה.

מבית החולים ברזילי נמסר בתגובה: "בטעות בוצעה קשירת החצוצרות משום שהמנתח סבר שהחולה חפצה בביצוע הפרוצדורה. משנתגלתה הטעות נמסרו למשפחה עדכון והסברים. נמסרה הודעה כמקובל למשרד הבריאות. אנחנו מצטערים על האירוע, חוקרים אותו ועומדים לימין המשפחה".