הקליניקה של כוכבת הריאליטי ואשת העסקים נעמה קסרי נחשבת לאחת המבוקשות בתחום הרפואה האסתטית. באתר שלה ניתן למצוא שלל פרסומים מפתים ומבצעים, והבטחה שהטיפול נעשה ע"י רופאים מנוסים. אלא שבדיקה מעלה כי חלק מהמטפלים הם למעשה רופאי שיניים, המבצעים פעולות שייתכן כי אינן תואמות את עמדת משרד הבריאות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

באתר האינטרנט של המרפאה וברשתות החברתיות, קסרי מצניעה את תחום ההתמחות המקורי של המטפלים, שמציגים את עצמם כמומחים לאסתטיקה - תואר שכלל לא קיים ולא מוכר ע"י משרד הבריאות. גם הדוח האחרון של מבקר המדינה התייחס לפרסומים מסוג זה - והגדיר כי הדבר "מנוגד להוראות הדין ולקוד האתי ומטעה את הציבור".

כוכבת הריאלטי נעמה קסרי (צילום: החדשות)
הקליניקה של נעמה קסרי | צילום: החדשות

במדינת ישראל תחום האסתטיקה פרוץ לחלוטין. למרות עמדת משרד הבריאות הקובעת שרופאי שיניים רשאים להזריק רק "במסגרת ריפוי שיניים", עדיין ישנם רופאים רבים שמציעים שלל טיפולים אסתטיים שרחוקים מטיפולי שיניים. בקליניקה ישנם טיפולים כמו הזרקות במצח, בקרקפת או בכף היד, לא במסגרת רפואת שיניים ובניגוד להנחיות.

משרד הבריאות כבר שלח בעבר התראה לקליניקה של קסרי, בטענה שהיא מציגה תמונות של אנשים המתחזים למטופלים, שישנם רופאים הפועלים בניגוד להנחיות, ושמתקיים פרסום מבצעים. כל אלה פעולות המנוגדות לפקודת הרופאים.

בשנים האחרונות האיגוד לכירורגיה פלסטית נלחם ברופאי השיניים שמבצעים טיפולים שלא במסגרת תחום מומחיותם, בטענה כי הטיפולים עלולים לגורם לסיבוכים בקרב המטופלים. לעומת זאת, איגוד רופאי השיניים טוען כי הרופאים מנוסים, ומיומנים לבצע הזרקות של חומרי מילוי.

ד"ר רון עזריה, מזכיר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, מסביר את הסכנה שבביצוע טיפולים ללא הסמכה מתאימה. "רופא שיניים שמזריק בוטוקס לאזור המצח ולא בקיא ויודע בדיוק את האנטומיה של המצח, ושל כל המערכת שקשורה בין המצח לעפעפיים, יכול בטעות להזריק בוטוקס לאזור של העין עם השפעה על שרירי העין", הוא מבהיר. "אני ראיתי לא פעם נשים שבאו עם עין חצי סגורה למשך כמה חודשים והם לא יכולים לפקוח אותה".

תגובת ד"ר חן חג'ב המופיע בכתבה: מזה 17 שנה ועל פי הנחיות משרד הבריאות, רופאי השיניים מבצעים הזרקות בוטוקס למטרות אסתטיות כחלק מעיסוקם ברפואת שיניים. גם אני כרופא שיניים מוסמך, מבצע טיפולים אלו במיומנות ובניסיון רב הנובע משנים רבות במקצוע.

תגובת הסתדרות רופאי השיניים: המתקפה על רופאי השיניים הינה טקטיקה פסולה של איגוד הפלסטיקאים, שמטרתה להבהיל את הציבור ולנסות ליצור לפלסטיקאים "מונופול" על טיפולים אסתטיים, שאין לו בסיס בחוק בישראל או במקובל בעולם. הכשרתם המקצועית של רופאי השיניים מכסה היטב את סוג הטיפולים בהם מדובר.