"הוסבר להורים מה לעשות במצב של דימום" (צילום: רויטרס, חדשות)
"הוסבר להורים מה לעשות במצב של דימום" | צילום: רויטרס, חדשות

לאחר שהפעוט בן ה-3 נפטר בעקבות ניתוח שקדים שהסתבך, בבית החולים הדסה עין כרם פרסמו היום (רביעי) הודעה בה ציינו כי הוסבר להורים מה הם הסיבוכים האפשריים ומה לעשות במקרה של דימום. "ההסבר נכתב באופן הברור ביותר בסיכום המחלה לרופא המטפל בקהילה של ההורים", נמסר מהדסה עין כרם. "נאו משתתפים בצער המשפחה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בבית החולים ציינו כי הפעוט שנפטר היום בבית החולים שערי צדק, עבר ניתוח להוצאת שקדים לפני כשבוע, בבית החולים הדסה עין כרם. "הניתוח שבוצע על ידי צוות שכלל את מנהל המחלקה ועבר ללא כל סיבוכים", הדגישו.

עוד נמסר כי "הפעוט שוחרר לביתו לאחר יממה בליווי הוריו, תוך תדרוך ההורים בשפה הערבית על ידי רופא דובר השפה מצוות המנתחים". בבית החולים הוסיפו: "ההורים תודרכו לגבי מה מותר ומה אסור לפעוט לאכול ועל מה הם צריכים להשגיח. בנוסף ההנחיות כללו הצבעה על סיבוכים אפשריים וכיצד עליהם לנהוג באם יופיע סיבוך ובמיוחד דימום".

בית החולים הדסה עין כרם (צילום: אבי חיון, חדשות)
בית החולים הדסה עין כרם | צילום: אבי חיון, חדשות

"להורים הודגש עם סימני קריאה כי עליהם להגיע מיד לחדר המיון בבית החולים עין כרם אם יופיע דימום או החמרה כלשהי במצב", אמרו. "נציין כי מדובר בניתוח המבוצע בתדירות גבוהה, למעלה ממאה ניתוחים לשנה, ומתוך מאות ניתוחים דומים שבוצעו בהדסה בשנים האחרונות".

רופאי מחלקת אף אוזן גרון ציינו כי לא אירעו סיבוכים חמורים שלאחר הניתוח בשנים האחרונות, ובוודאי שלא דימום מסיבי או מוות. לסיום נכתב: "כל צוות הדסה והנהלתה משתתפים בצערה העמוק של המשפחה".

פעוט כבן 3 משכונת ג'בל מוכבר בירושלים, שעבר לפני שבוע ניתוח שקדים, פונה הבוקר לבית החולים שערי צדק בעיר ללא סימני חיים ותוך פעולות החייאה. מבית החולים שערי צדק נמסר כי הפעוט עבר לפני שבוע את הניתוח בבית חולים אחר. "בבית החולים נמשכו פעולות ההחייאה אך לא היה מנוס מקביעת מותו, אנו משתתפים בצער המשפחה", נמסר.

רגל של תינוקת באינקובטור (צילום: רויטרס, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

מלבד הפעוט, ביממה האחרונה נפטרו שני תינוקות נוספים: בלוד, תינוק כבן שנה נחנק למוות בזמן שאכל בבית של המטפלת שלו. צוותי מד"א שהוזעקו למקום ביצעו בו פעולות החייאה ופינו אותו לבית החולים, אך מותו נקבע תוך זמן קצר. כוח משטרה שהגיע למקום פתח בבדיקה.

במקרה טרגי נוסף, תינוק בן שנה אושפז אתמול בבית החולים איכילוב עם זיהום חיידקי בדמו. למרות מאמצי הרופאים, מותו נקבע - כך הודיע בית החולים. בעקבות המקרה הטרגי והנדיר, יוענק טיפול מונע למי שבא במגע עם התינוק.