מאות אלפי ישראלים יוצאים לטייל בחול המועד בדרך כלל ופוקדים את שמורות הטבע והגנים ברחבי הארץ, אך היום (ראשון) מזג האוויר שיבש את העניינים והשאיר עשרות אלפים בבית. כ-80 אלף מטיילים בלבד יצאו היום לטבע, וניכר שרבים מן האתרים שלרוב מדווחים על תופסה מלאה - נותרו כמעט ריקים עם תחילת החג.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בין האתרים הבולטים היום: מצדה עם כ-3,000 מטיילים, גן השלושה (הסחנה) וקיסריה עם כ-2,100 בכל אחד מהם. שמורות הטבע שבלטו היו בעיקר מערת הנטיפים עם כ-2,100 מטיילים ועין גדי עם כ-1,900 מטיילים.

אתר בולט נוסף היה הגן הלאומי ממשית שם מקיימת רשות הטבע והגנים לאורך כל ימי חול המועד את הכפר הנבטי והשוק הססגוני עם פעילויות לכל המשפחה. בלילה האחרון כ-4,000 מטיילים בחרו ללון בחניוני הלילה של רשות הטבע והגנים כאשר הבולטים בהם היו: חניוני הלילה בגן השלושה, חאן בארות, מצדה, ממשית וחי בר יטבתה.

בתוך כך רשות הטבע והגנים נערכת למאות אלפי מטיילים גם בימי חול המועד הקרובים. בין הפעילויות הבולטות שיתקיימו מחר: "עלייה לרגל" מהגן הלאומי ציפורי, "הכפר הנבטי והשוק הססגוני" בגן הלאומי ממשית, "רוכבים על הזמן ומופע הסוסים בהיפודרום" בגן הלאומי קיסריה, "רוח מדבר" בחאן השומרוני הטוב, "להציל את ממלכת האור" בקומראן ו"מסתורי ארמון המלך" בהרודיון. פעילויות בולטות נוספות יהיו ה"עיר עבדת מתעוררת לחיים" בגן הלאומי עבדת ו"מתחת למים" בשמורת חוף האלמוגים אילת.

החרמון, היום (צילום: אתר החרמון, חדשות)
החרמון, היום | צילום: אתר החרמון, חדשות

"חרף מזג האוויר הגשום והמעונן לפרקים היום זכינו לראות עדיין תנועת מטיילים יפה באתרים בזכות הרצון של המטיילים הרבים לנצל את ימי חול המועד והחופש לטיול בשמורות הטבע ואתרי המורשת", אמרה רעיה שורקי מנהלת חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים.

"כבר ממחר ובימים הקרובים מזג האוויר צפוי להתבהר ולהיות אביבי יותר ואנו צופים כי תנועת המטיילים בשמורות ובגנים הלאומיים תגדל משמעותית. הגשמים של היום האחרון בצפון יגבירו עוד יותר את זרימות המים בנחלים ובמפלים באתרי המים ומומלץ יהיה לבקר בהם ולראות את הזרימות היפות מקרוב ואת הפריחה המרהיבה".

"לא זוכרים שלג כזה בפסח"

היום מוגדר כיום הקר ביותר במערכה הנוכחית, ומשקעים רבים ירדו בצפון הארץ ובמרכזה. בחרמון אף ירד שלג והאתר נסגר למבקרים: "זכינו למנת שלג הגונה ומפתיעה. לא ציפינו שנסגור היום את האתר, אך בטיחות המבקרים מעל הכל. ותיקי האתר לא זוכרים אירוע שלג כזה משמעותי בפסח, בסוף אפריל שגרם לסגירת האתר", ציין אלון פרידמן מנכ"ל האתר.

מחר עדיין יהיה קריר, עם טיפטופים בעיקר בצפון הארץ. השמיים יהיו מעוננים באופן חלקי עד מעוננים ברוב האזורים. בשלישי כבר נרגיש התחממות קלה ולא צפוי לרדת גשם. מרביעי תחול ההתחממות משמעותית יותר, שתימשך עד לסוף השבוע עם מזג אוויר חם ויבש.

שלג בהרי הצפון (צילום: פלאש 90, באסל אווידאט, חדשות)
שלג בהרי הצפון | צילום: פלאש 90, באסל אווידאט, חדשות

במקביל, למרות הגשם נרשמו עומסי תנועה בצירים הבאים:

צפון:

כביש 85 למערב מחנניה לראמה.

כביש 85 למזרח מכרמיאל לראמה.

כביש 70 לצפון מיסיף לג'וליס.

כביש 6 לצפון מעין תות לאלייקים.

כביש 65 למזרח מאום אל פחם למגידו.

מרכז:

כביש 2 לצפון משפיים לווינגייט.

כביש 20 לצפון מההלכה לגלילות.

כביש 20 לדרום מרוקח ללה גרדיה.

כביש 4 לדרום מבר אילן למסובים.

כביש 4 לדרום מחולון לראשל"צ.

עינות צוקים (צילום: ערן קרוזאל, רשות הטבע והגנים, חדשות)
עינות צוקים | צילום: ערן קרוזאל, רשות הטבע והגנים, חדשות
עינות צוקים (צילום: ערן קרוזאל, רשות הטבע והגנים, חדשות)
עינות צוקים | צילום: ערן קרוזאל, רשות הטבע והגנים, חדשות
התחזית: מזג האוויר החורפי ממשיך (צילום: אדר יהלום, חדשות)
חדרה, היום | צילום: אדר יהלום, חדשות
מזג האוויר, עננים, גשם, חורף (צילום: אדר יהלום, חדשות)
צילום: אדר יהלום, חדשות
מזג האוויר, עננים, גשם, חורף (צילום: אדר יהלום, חדשות)
צילום: אדר יהלום, חדשות