איסורים חדשים על הדלקת מדורות (צילום: פלאש 90 / יעקב לדרמן, חדשות)
עומס החום הקיצוני מביא איתו מגבלות לחוגג | צילום: פלאש 90 / יעקב לדרמן, חדשות

ערב ל"ג בעומר מביא איתו היום (רביעי) שרב כבד וחשש משרפות ברחבי הארץ. הטמפרטורות רק ילכו ויעלו בימים הקרובים, כשביום חמישי השרב ייעשה כבד במיוחד ויימשך גם ליום שישי. בשבת השרב צפוי להישבר, הטמפרטורות יירדו ותהיה הקלה בעומס החום, אך עדיין צפוי להיות חם מהרגיל. בעקבות מזג האוויר החריג הוטלו מגבלות על החוגגים, האוסרים בין הדלקת מדורות באזורים המועדים לסיכון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

היום צפויה עלייה נוספת בטמפרטורות וייעשה חם מהרגיל עד שרבי. בשירות המטאורולוגי אף מזהירים מפני חשש גבוה לשרפות בהרי הצפון, בהרי המרכז, בהר הכרמל ובצפון מערב הנגב. בקרן קיימת לישראל ביקשו, בשל תנאי השרב הקיצונייים, לא להגיע לפארקים וליערות ולעסוק בפעילות פנאי ונופש.

הטמפרטורות החזויות למהלך היום: בצפת 33 מעלות, בקצרין 38, בטבריה 40, נצרת 35, עפולה 39, בית שאן 41, חיפה 33, תל אביב 32, אשדוד 27, ירושלים 36, ים המלח 41, באר שבע 41, מצפה רמון 36 ובאילת 44 מעלות.

מדורות רק באזורים מיועדים (צילום: ap, חדשות)
מדורות רק באזורים מיועדים | צילום: ap, חדשות

בשל מזג האוויר הקיצוני נציב כבאות והצלה, רב-טפסר דדי שמחי, חתם על צו המטיל מגבלות על מדורות ל"ג בעומר. הצו אוסר על הדלקת מדורות ביערות, חורש ובאזורים מועדים לסיכון. בנוסף נקבע כי יש להגדיל את המרחקים בין המדורות לגורמי סיכון כגון יערות, בנייני מגורים, מתקני גז ודלק וקווי חשמל. בנוסף מגביל הצו את ממדי המדורות לגובה של מטר וחצי ולקוטר של עד שלושה מטרים. מהאגף המשפטי של כבאות והצלה לישראל נמסר כי העונש הצפוי לעובר על צו הנציב הינו מאסר של שישה חודשים או קנס בגובה של עד 70 אלף שקלים.

טמפרטורות רגילות לעונה (צילום: Miriam Alster/ FLASH90, חדשות)
טמפרטורות קיצוניות בכל הארץ | צילום: Miriam Alster/ FLASH90, חדשותביום חמישי צפוי להיות שרב כבד ישרור בכל הארץ, שיביא איתו עומסי חום כבדים מאוד ואף קיצוניים. ביום שישי השרב הכבד יוסיף לשרור בכל חלקי הארץ וייתכן אובך, בעיקר בדרום הארץ.

ביום שבת הטמפרטורות צפויות להשתנות ותורגש התקררות קלה. תחול ירידה ניכרת בטמפרטורות והקלה משמעותית בעומסי החום ויהיה מעונן חלקית, אך עדיין יהיה חם מהרגיל עד שרבי בהרים ובפנים הארץ.