המאבק העיקש של ג'וליה חסאן בת ה-52 מאשדוד להביא ילדים לעולם הוא מקרה מיוחד שמותח את הגבולות כמעט מכל בחינה אפשרית: אישית, חברתית ורפואית. אחרי 25 שנים של טיפולי פוריות, בדיקה פשוטה פתרה הכל וכעת, אחרי שהפכה לאמא בגיל מאוחר, היא תובעת על שנים של רשלנות רפואית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

סיפורה של ג'וליה התחיל בגיל 21. "התחתנתי, ניסינו להביא שנה ילדים, לא הלך באופן טבעי, והתחלנו הפריות", התחילה את סיפורה, "13 שנים של טיפולים לא הצליחו". אז בגיל 34, בעלה ביקש להתגרש. "הוא רצה להביא ילדים, זה ריסק אותי, אבל יחד עם זאת, הבנתי שהוא רוצה משפחה ואני לא יכולתי לעשות את זה".

טיפולי פוריות, אילוסטציה (צילום: רויטרס, חדשות)
טיפולי פוריות, אילוסטציה | צילום: רויטרס, חדשות

ג'וליה לא התייאשה, והיא החלה לעשות הפריות חוץ גופיות עם תרומת זרע. עד גיל 40, היא ניסתה שוב ושוב ללא הצלחה. אז בעלה השני נכנס לתמונה - טל, הוא בעצמו אב לילדה. יחד איתו ג'וליה המשיכה לנסות, כך במשך 6 שנים, כולל פרוצדורות רפואיות בחו"ל.

"על כל הטיפולים בערך הוצאתי חצי מיליון שקל - 32 הפריות!", אמרה ג'וליה והתחילה למנות את כל ההליכים שעברה: "32 הפריות, 7 הזרעות, 7 הריונות מחוץ לרחם. ואז הגעתי לפרופ' בידר דוד, וסיפרתי לו את הסיפור שלי. הוא אמר לי - אני רוצה שתעשי היסטרוקופיה. בדיקה שעשיתי בעבר והוא התעקש לעשות שוב".

"20 שנות פוריות נהרסו"

היסטרוקופיה היא בדיקה של חלל הרחם באמצעות ציוד אופטי מיוחד, וההתעקשות של פרופ' בידר לעשות בדיקה חוזרת - הכריע את גורלה, ושינתה את חייה. התברר שג'וליה סבלה מבעיה של רחם עם מחיצה, ושבמקרה שלה - ניתוח פשוט היה יכול לפתור את הבעיה לפני שנים.

"עד היום אני לא מבין איך צוות רפואי שלם פספס במשך 20 שנה, ממצא כל כך פשוט שהיה יכול לאפשר לאישה צעירה את שנות הפוריות החשובות בשבילה", טען עורך דינה של ג'וליה, רן שפירא. היא עברה את הניתוח, כמובן, ותוך מספר שבועות כבר נכנסה להיריון, כשהיא כבר בת 45.

ג'וליה, טל והילדות (צילום: החדשות)
ג'וליה, טל והילדות | צילום: החדשות

לג'וליה היו ביציות מופרות מוקפאות מהליכים קודמים שעברה, וזה שאפשר לה להיכנס להיריון שוב גם בגיל 49. " יש לי שתי בנות מהממות אחת בת 4 ו-7 חודשים ואחת בת שנה וחצי. אני יכולה להיות סבתא שלהם", היא מתבדחת, "אבל אני אמא - אמא גאה".

כעת היא תובעת את הרופאים שטיפלו בה כל השנים בבית החולים ברזילי ובקופת חולים מכבי. עורך דינה רן שפירא הסביר: "20 שנות פוריות לאישה צעירה, נאבדו בגלל רשלנות רפואית מקוממת". בברזילי מכחישים את הטענות לרשלנות רפואית, וטוענים שהתיק כרגע נמצא לפני שלב ההוכחות בבית המשפט, שפרסום הכתבה במועד זה אינו מקרי, ושמדובר בניסיון להשפעה לא הוגנת ולא ראויה על ההליך משפטי שמתנהל.