רגל של תינוקת באינקובטור (צילום: רויטרס, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

תינוק בן שנה אושפז אתמול (שלישי) בבית החולים איכילוב עם זיהום חיידקי בדמו. למרות מאמצי הרופאים, מותו נקבע - כך הודיע בית החולים. בעקבות המקרה הטרגי והנדיר, יוענק טיפול מונע למי שבא במגע עם התינוק.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מהמרכז הרפואי איכילוב בתל אביב נמסר כי התינוק "אושפז אתמול ביחידה לטיפול נמרץ ילדים עם תמונה קלינית סוערת נדירה ביותר של זיהום חיידקי בדם". עוד הדגישו בבית החולים כי "לצערנו, חרף מאמצי הרופאים, הפעוט נפטר במהלך הלילה. בית החולים משתתף בצער המשפחה".

בית החולים איכילוב (צילום: משה מילנר / פלאש 90, חדשות)
בי"ח איכילוב, ארכיון | צילום: משה מילנר / פלאש 90, חדשות

ד"ר גליה גריסרו, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים לילדים "דנה" שבאיכילוב שטיפלה בילד מסרה: "אתמול בשעות הצהריים, הגיע למיון בדנה ילד כבן שנה וחצי עם מחלת חום של כמה ימים ובהמשך הופעה של ישנוניות ופריחה. הילד קיבל טיפול אנטיביוטי אך מצבו הדרדר".

"לכן הוא הועבר לטיפול נמרץ ושם לצערנו, למרות מאמצי ההחייאה המקסימליים, הטיפול לא צלח ולפנות בוקר הוא נפטר", סיפרה ד"ר גריסרו. "עדיין אין לנו זיהוי של החיידק המחולל אך די ברור שמדובר בזיהום אלים וכדי לא לסכן את המשפחה וילדי הגן הם קיבלו טיפול תרופתי".

לשכת הבריאות הבריאות המחוזית יצרה קשר למתן טיפול מונע עם מי שבא עם התינוק במגע. לפרטים נוספים ובירור רפואי יש לפנות ליחידה לאפידמיולוגיה בלשכת בריאות תל אביב בטלפונים: 03-5634755, 03-5634757, 03-5634896.