ליתן שעברה אירוע לב (צילום: חדשות)
ליתן שעברה אירוע לב | צילום: חדשות

"הדירה שחשמלה אותי": בגיל 27 עברה ליתן אירוע לב, אך הרופאים לא ידעו להגיד לה מה הסיבה. כשהתבקשה לתאר את מצבה סיפרה לרופאים שהיא "מרגישה כמו טלפון רוטט". רק כאשר הזמינה חשמלאי לדירתה היא גילתה שאין למבנה הארקה ולטענתה, החשמל שזרם ברחבי הדירה פגע גם בגופה וככל הנראה גרם להידרדרות במצבה הבריאותי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

ליתן התגוררה בדירה שכורה בתל אביב במשך שבע שנים, אך רק בתקופה האחרונה היא חשה שינוי במצבה הבריאותי והחלה להרגיש חולשה כללית. לכך התלוותה תחושה יוצאת דופן שלא ידעה להסביר - תחושה שזרמים של חשמל עוברים בגופה. "האמנתי שזה פשוט יעבור, עד שהפנים שלי התעוותו למשך שלוש וחצי שעות", כתבה ליתן בפוסט בפייסבוק.

בדירה לא הייתה הארקה (צילום: 123RF, חדשות)
בדירה לא הייתה הארקה | צילום: 123RF, חדשות

לפני כחודשיים עברה ליתן, שחקנית ומדריכת כושר במקצועה, אירוע לב לא צפוי. בפוסט שכתבה היא תיארה את חוסר האונים שלה ושל רופאיה, שלא הבינו מה גרם לאירוע ולזרמים שהרגישה. מאז ליתן עברה בדיקות רבות בניסיון לברר מה קרה לה ככה באמצע החיים.

את הרמז הראשון למצבה ליתן קיבלה בכלל כשממיר הלוויין שבדירתה שהתקלקל. היא הזמינה טכנאי שטען כי קיימת הפרעה חשמלית אצלה בדירה ולכן הממיר התקלקל. עוד באותו יום היא הזמינה חשמלאי שבמשך שלוש שעות ניסה למצוא את מקור הבעיה בדירה השכורה.

"עדיין לא חזרתי להיות 100%"

לבסוף החשמלאי קבע שבנוסף לליקויים חשמליים רבים שיש לה בדירה, הבעיה המרכזית היא שאין בדירה הארקה. תפקיד ההארקה הוא לדאוג בעיקר לבטיחות חשמלית - מניעת עליות מתח, הגנה מפני זרמי יתר וברקים ובעיקר לדאוג שהחשמל יעבור דרך האדמה ולא דרך גופים אחרים בסביבתו - כמו גוף האדם.

במקרה של ליתן, הדירה ששכרה הייתה ישנה מאוד ועל אף שבעבר שוחחה עם בעלת הדירה על הליקויים, מעולם לא הוזכרה ההארקה. "לצערי מערכת העצבים ההיקפית שלי נחשפה לכמויות חשמל אדירות - ועדיין לא חזרה להיות 100% מאז האירועים", שיתפה ליתן.

"אני מחפשת בנרות אנשים שחוו התחשמלות ורופאים שיצא להם להתעסק כבר עם אירועים כאלה", פנתה ליתן בבקשה לעזרה. "אני צריכה חוות דעתם מקצועית שתעזור לי עם התקפי החשמל הקשים שעדיין לא חלפו".

כעת לליתן יש מסר לכל מי שקורא את הסיפור: "לראות את המוות קרוב קרוב בעיניים נותן מתנה ענקית - והיא לאהוב את החיים האלה במלוא העוצמה, אז תאהבו את עצמכם ותהנו מהחיים ותמיד תלכו עד הסוף עם התחושות שלכם. אם הדירה לא טובה תדרשו שיטפלו בליקוים שבה, אל תתפשרו".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il