התפרצות החצבת - 45 אלף ילדים בישראל לא מחוסנים: למרות מאמצי משרד הבריאות להתמודד עם המחלה הקטלנית, ישנם נפגעים: תינוקת וקשישה נפטרו בחודש האחרון מסיבוכים של המחלה, ילד בן 10 ודיילת בת 43 במצב קשה. הערב המהדורה המרכזית חשפנו את הנתונים המבהילים: 45 אלף ילדים בין גיל שנה ל-6 לא מחוסנים למחלה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אחת הקבוצות שנמצאות בסיכון גבוה במיוחד לחלות בחצבת הם תינוקות וילדים שאמורים לקבל את מנת החיסון הראשונה בגיל שנה ואת המנה השנייה בגיל שנתיים. מרבית הילדים והתינוקות הלא מחוסנים מגיעים מהקהילה החרדית, אך גם בציבור החילוני ישנם הורים שמסרבים לחסן את ילדיהם. לדברי המתנגדים, חיסונים גורמים לאוטיזם - טענה זאת הוכחה כשקרית לחלוטין.

במשרד הבריאות יעשו בימים הקרובים מאמץ להגיע לכל הילדים הלא מחוסנים ולנסות ולשכנע את הוריהם לחסן אותם נגד המחלה הקטלנית. הסכנה הגדולה היא שאותם ילדים ותינוקות לא מחוסנים ידביקו את אלה שכן - בעיקר תינוקות מתחת לגיל שנה וחולים במחלות שפוגעות במערכת החיסונית. מאמצי משרד הבריאות לא יהיו קלים מפני שכיום לא ניתן להטיל סנקציות נגד הורים שבוחרים לא לחסן את ילדיהם.

נזקי החצבת: בת 43 מאושפזת עם נזק מוחי בלתי הפיך

ובתוך כך, דיילת שהייתה על טיסת אל על מניו יורק לישראל בחודש שעבר מאושפזת בבית החולים מאיר עם נזק מוחי קשה בעקבות סיבוך של מחלת החצבת. מצבה מדאיג מאוד את הרשויות בניו יורק. גם בקהילה החרדית בניו יורק ישנם מתנגדי חיסונים רבים, שעלולים להדביק את קרובי משפחתם החרדים בישראל ולהיפך.

"הדיילת שחלתה בחצבת מאושפזת במצב קשה", אמר המשנה למנכ"ל משרד הבריאות איתמר גרוטו. "אנחנו ממליצים לכל מי שנוסע לחו"ל - במיוחד לארצות הברית, אוקראינה ולמדינות במערב אירופה - להתחסן כנגד חצבת".