נשרים מתים ברמת הגולן (צילום: דודו פילס רשות הטבע והגנים, חדשות)
פגרי הנשרים שנמצאו שלשום ברמת הגולן | צילום: דודו פילס רשות הטבע והגנים, חדשות

בית המשפט האריך ביומיים את מעצרו של גאסן מגדורי מהיישוב טובא זנגריה שחשוד בהרעלה למוות של שמונת הנשרים בגולן, והשופט בדיון קבע כי קיים חשד סביר נגדו. החשוד נעצר אמש בידי היחידה המרכזית ארז של מג"ב שעוסקת בפשיעה חקלאית באזור הצפון לאחר שפגרי הנשרים נמצאו ברמת הגולן ביום שישי אחרון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כתוצאה מההרעלה, 8 נשרים - שמהווים כמעט מחצית ממספרם ברמת הגולן - מצאו את מותם ועוד שני נשרים נפגעו. בסיורים שמצאו באזור מצאו פקחי רשות הטבע הגנים גם פגרים של שני תנים ושל שועל. "הרשות תפעל בכל האמצעים על מנת למצוא את האחראים להרעלה ועל מנת למצות איתם את הדין", נמסר אז מרשות הטבע והגנים לאחר מציאת הפגרים.

הנשרים מתו לאחר שככל הנראה ניסו לאכול מפגר של פרה שהתגלה בשטח והורעל. ברשות מסרו כי מדובר באירוע חמור וקשה מאוד שפוגע באופן משמעותי באוכלוסיית הנשרים ברמת הגולן - דווקא בתקופת הקינון הקריטית להגדלת אוכלוסיית הנשרים בטבע בישראל. הרעלות נשרים קודמות שבוצעו ברמת הגולן לפני 4 ו-5 שנים כמעט וחיסלו את כל אוכלוסיית הנשרים ברמת הגולן. כיום, הנשרים שבאזור מובאים במיוחד מספרד.

החשוד בהרעלת הנשרים (צילום: חדשות)
החשוד בהארכת מעצרו | צילום: חדשות

"מדובר באירוע חמור של הרעלת בעלי חיים ומרגע חשיפת המקרה פועלת משטרת ישראל בסיוע רשות הטבע והגנים עם כל האמצעים שעומדים לרשותה לפיענוח העבירה", נמסר אמש מהמשטרה שהדגישה כי גם לאחר מעצר החשוד - חקירת ההרעלה נמשכת.