תינוק (צילום: Nina Demianenko, 123RF)
לקתה בדום לב ומאמצי ההחייאה כשלו | צילום: Nina Demianenko, 123RF

מספר שעות לאחר שנולדה בבית החולים הדסה עין כרם שבירושלים ביום חמישי האחרון, תינוקת נפטרה בעקבות דום לב שבו לקתה בתחילת הליך הלידה. מדוברות בית החולים נמסר היום (ראשון) כי הרופאים ניסו להציל את חייה וביצעו בה פעולות החייאה ממושכות, אך נאלצו לקבוע את מותה. המקרה הטרגי התרחש כשבוע וחצי לאחר אירוע דומה, שבו תינוק בן יומו נפטר באופן פתאומי, שעות בודדות לאחר שנולד באותו בית חולים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בבית החולים מסרו כי עם הגעת האם לבית החולים, זוהתה במוניטור ירידה חריפה ופתאומית בדופק של העובר. בשל כך בוצע חילוץ מיידי של התינוקת והרופאים בצוות הטיפול נמרץ החלו לבצע בה החייאה מיידית. התינוקת הגיבה חלקית למאמצי ההחייאה - אך לאחר מספר שעות הם נאלצו לקבוע את מותה.

האירוע דווח מיידית למשרד הבריאות כמקובל, ובתחקיר הראשוני לבירור נסיבות המקרה לא נמצאה הסיבה לדום הלב. כמו כן, השליה נשלחה לבדיקה פתולוגית שטרם הסתיימה. מדוברות בית החולים נמסר כי "המשפחה שותפה באופן מלא בכל האירוע. צוות הדסה כולו משתתפים בצער המשפחה".

תוך שבוע וחצי - מוות חריג של תינוק בבית החולים

לפני כשבוע וחצי התרחש בבית החולים הדסה עין כרם אירוע חריג דומה. תינוק שנולד בלידה רגילה נפטר באופן פתאומי כמה שעות לאחר לידתו, למרות מאמצי החייאה אינטנסיביים של הצוות. משפחתו של התינוק המנוח הסכימה לבצע בדיקה שלאחר המוות על מנת להבין את נסיבות המוות החריג. האירוע דווח מיידית למשרד הבריאות ובית החולים פתח בתחקיר לבירור נסיבות האירוע.