אלפי דגים מתים נמצאו היום (רביעי) בחוף פלמחים, ככל הנראה בעקבות זיהום שנגרם בשל הזרמת מי שופכין לים ולאזור נחל שורק. גיא כהן, תושב קיבוץ פלמחים, הגיע לחוף לאחר ששמע על הזיהום דרך הפייסבוק והזעזע מהמראות. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הריח הוא פשוט בלתי נתפס", סיפר ל"החדשות" Online. "זה לא סתם ביוב זה בטוח מעורבב עם חומרים אחרים". בתגובה לפנייתנו, בתאגיד המים "הבאר השלישית" הסבירו כי התקלה נמשכה רבע שעה בלבד ומיד לאחר מכן נעשה טיפול במי השפכים.

לדברי התאגיד, מקור הבעיה הוא לא אצלם אלא במכוני טיהור השפכים של עיריית ירושלים ובית שמש, שהזרימו את הביוב לכיוון נחל שורק. המשרד להגנת הסביבה פתח בבדיקה למציאת נסיבות הזיהום.

זיהום בנחל שורק/פלמחים (צילום: גיא כהן)
צילום: גיא כהן
זיהום בחוף פלמחים. ארכין (צילום: גיא כהן, חדשות)
צילום: גיא כהן, חדשות

תגובת תאגיד המים - הבאר השלישית: "מבדיקה שערכנו מתברר כי מכוני טיהור השפכים של בית שמש וירושלים הזרימו ביוב לכיוון נחל שורק, וזוהי הסיבה לפגיעה במי הנחל והים. התקלה ממכון טיהור השפכים של רחובות הייתה זניחה וטופלה בתוך רבע שעה, ולאחריה בוצע טיפול בשפכים , הכולל ניקוי וריסוס. אנו ממליצים להמתין לסיום הבדיקה המקיפה של המשרד להגנת הסביבה".

תגובת המשרד להגנת הסביבה: "בעקבות דיווחים על תמותת דגים בנחל שורק, נציגי המשרד להגנת הסביבה הגיעו למקום וביצעו דיגומים בשטח על מנת לבחון נסיבות האירוע. המשרד יעדכן ככל שיידרש ויפעיל את סמכויותיו במידת הצורך".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il