תביעה: בקופ"ח התבלבלו, החולה מת (צילום: חן לאופולד, פלאש 90)
תביעה: בקופ"ח התבלבלו, החולה מת | צילום: חן לאופולד, פלאש 90

ל' בן ה-62 התלונן במשך תקופה ארוכה בפני רופא המשפחה שלו בקופת חולים "מאוחדת" ורופאים מומחים נוספים על דימום וקושי במתן שתן. תוצאות בדיקת ה-CT, שהתקיימה בשנת 2014, הצביעו על ממצאים חשודים המהווים תסמינים למחלת סרטן. התוצאות, באופן טרגי, הגיעו לידי הרופא הלא נכון שלא יידע את הנבדק - כך לטענת המשפחה. שנתיים לאחר הבדיקה, ל' נפטר ממחלת הסרטן. כעת, אלמנתו תובעת פיצוי בסך 2.5 מיליון שקלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתביעה שהוגשה השבוע בבית משפט השלום בתל אביב, טוענת אלמנתו של המנוח שאורולוג מקופת החולים אמנם הפנה את בעלה לבצע בדיקת CT כליות בשנת 2014. עם זאת, תוצאות הבדיקה הגיעו במקום לרופא המפנה, לכירורג שלא יידע את המנוח כי מן הבדיקה עולים ממצאים חשודים. לטענתה, זה מה שלדעתה הביא בסופו של דבר לגילוי מאוחר של המחלה ולפטירתו של בעלה.

אלמנתו של ל', מיקרוביולוג בן 62 ואב ל-2 מחיפה במותו, טוענת בתביעתה כי בסיום סדרת הבדיקות נאמר לבעלה שכל הבדיקות יצאו תקינות ואף ניתן לו טיפול תרופתי מתאים. בנוסף, נטען כי הרופאים התעלמו לחלוטין מתוצאות הבדיקה אליה נשלח ל' ואף לא חיפשו אותה. על פי חוות דעת של מומחה מטעם התביעה, רופאיו של המנוח התרשלו בכך שלא התייחסו לממצא החשוד שעלה בבדיקת ה-CT, ישנה סבירות גבוהה שבשנת 2014, בעת שבוצע הצילום, למנוח היו סיכויי החלמה של מעל ל-90%.

בשנת 2016, כשנתיים לאחר הבדיקה, החל ל' לסבול שוב מכאבי גב תחתון. לאחר בירור ובדיקות בבית החולים אובחן המנוח כחולה בסרטן גרורתי בשלפוחית השתן. אז, מצאה האנדוקרינולוגית שטיפלה בו את תוצאות הבדיקה שעשה ל' שנתיים לפניכן והבחינה כי היו קיימים ממצאים כבר בצילום ה-CT שבוצע ב-2014. בחודש אוקטובר 2016, לאחר אשפוז ארוך וסבל רב, המנוח הלך לעולמו.

עו"ד אייל בן ישי (צילום: ליאור גולדנברג)
עו"ד אייל בן ישי | צילום: ליאור גולדנברגמעורכי הדין אייל בן ישי ושני קרוטר-צור, המייצגים את אלמנתו של ל', נמסר: "למרות שבידי הרופאים המטפלים בקופת חולים "מאוחדת" עמדו ממצאים בזמן אמת המצביעים על התפתחות המחלה, לא ננקטו הצעדים המתבקשים, והמנוח אובחן וטופל באיחור של למעלה מ-20 חודשים בשלב מתקדם של הסרטן. לו היו מבוצעים הפעולות הנכונות בדחיפות הראויה, הנזק היה נמנע לחלוטין, בסבירות של 90% כפי שקבע המומחה בחוות דעתו".

מקופת חולים "מאוחדת" נמסר בתגובה: "התביעה התקבלה ו"מאוחדת" תשיב כמקובל בבית המשפט".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il