ל"ג בעומר - ללא אש: רב טפסר דדי שמחי, נציב כבאות והצלה, התראיין הערב (רביעי) למהדורה המרכזית והתייחס להחלטתו שלא לבטל כליל את המדורות. כמו כן שמחי דחה את ההערכות כי ההחלטה להגביל את הדלקת המדורות קשורה לאסון בערבה: "זו הערכת מצב שאנחנו עושים כל שנה".

אזהרות מערך הכבאות שהופצה בבוקר לקראת מדורות ל"ג בעומר - המסמך המלא

"לשמחתי עם ישראל, התלמידים וההורים מתנהגים באחריות", אמר שמח. "אין לנו עד כה דיווחים על אירועים חריגים - אם נמשיך כך נסיים את הערב הזה בשמחה ובביטחה".

נציב כבאות והצלה הוסיף כי לא התלבט האם לשנות את אופיין של ההילולות במירון: "עשינו הערכת מצב עם השר לביטחון פנים, אנחנו ערוכים בכוחות רבים עם משטרת ישראל ושם אני פחות מודאג. אני מקווה שעם ישראל ימשיך להתנהג באחריות בכל המדורות הקטנות בכל רחבי הארץ".

על הליך קבלת ההחלטות במהלך היום אמר: "מהצד שלנו לפני כל ל"ג בעומר עושים הערכות מצב עם מומחים ומקבלים החלטות. קיבלתי החלטה להגביל ולא לבטל כליל – אני מבין שיש ראשי רשויות שהחמירו, אני שמח שהם החמירו ולא הקלו", הוסיף בהתייחסות לעיריות שאסרו כללי על מדורות והודיעו שישלחו פקחים.

על רקע ההתרעות החמורות נגד הבערת מדורות בשל מזג האוויר, הצטרף הערב (רביעי) ראש הממשלה בנימין נתניהו לקריאה להימנע מלקיים מדורות ל"ג בעומר. "אל תדליקו מדורות, יהיו הזדמנויות אחרות. אם חייבים - תעשו מנגל בבית", אמר ראש הממשלה בסרטון. רשויות רבות ברחבי הארץ אסרו או הפיצו הודעה שקוראת להימנע מלהבעיר אש ברחבי הערים.

ראש הממשלה נתניהו פרסם סרטון ובו בקשה מהחוגגים את ל"ג בעומר, להימנע מלהבעיר מדורות בשל מזג האוויר החם. "הערב אנחנו מציינים את ל"ג בעומר. החזאים אומרים לנו שיש טמפרטורות גבוהות ויש רוחות. המומחים אומרים: אל תדליקו מדורות - אז אל תדליקו מדורות". נתניהו הוסיף בדבריו: "יהיו הזדמנויות אחרות. אם אתם חייבים, אז מקסימום תעשו מנגל בבית, אפשר גם צמחוני".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו