הגשם תפס את החיפאים בהפתעה (צילום: חדשות)
הגשם תפס את החיפאים בהפתעה | צילום: חדשות

הקיץ בעיצומו אבל הגשם חוזר: אחרי תקופה בה היה חם מהרגיל, היום (שלישי) נצפה הגשם שחזר לשטוף לפרקים את מרבית אזורי הארץ. בנוסף, קיים סיכוי קל לסופות ורעמים יחידות וייתכנו שיטפונות בנחלי ים המלח ומדבר יהודה. עם הצהריים תיחלש המערכת אך מחר היא צפויה להתחדש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

לאחר שנהנינו בשבועות האחרונים ממזג אוויר קיצי וחם, שבים אלינו העננים אליהם מתלווה ירידה בטמפרטורות, ירידה שמהווה שינוי לעומס החום אותו חווינו. ההפוגה הקצרה הזו תלווה אותנו גם מחר אך לקראת סוף השבוע תורגש עלייה במעלות החום ומזג האוויר ייעשה שרבי.

עד כה תחנות מדידת המשקעים המובילות הן: איילון 35 מ"מ, חרשים 6.5, עכו 4 וחדרה עם 2.5 מ"מ. גם לאזור המרכז הגיע גשם מהבוקר אך עם כמויות קטנות יותר. הגשם צפוי להמשך מדי פעם עד לשעות אחר הצהריים ובשעות הקרובות אף ייתכנו סופות רעמים יחידות.

מחר מזג האוויר צפוי להמשיך להיות מעונן חלקית ולקראת שעות הצהריים ישובו הגשמים ואיתם החשש לשיטפונות במדבר יהודה ובאזור ים המלח. העוצמות הצפויות חלשות בעיקר אך הפיזור יהיה גדול יותר.

ומה בהמשך? מומלץ בחלט ליהנות מריח הגשם כל עוד הוא כאן כי מיום חמישי תורגש עלייה ניכרת בטמפרטורות בעיקר בהרים ובפנים הארץ. בסוף השבוע מזג האוויר צפוי להתחמם ומזג האוויר יחזור לכפי שהיה בשבועות האחרונים.