אפיפן (צילום: רויטרס, חדשות)
אפיפן (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

מכה לילדים הסובלים מאלרגיות מסכנות חיים: הנחיה חדשה של משרד הבריאות קובעת כי במוסדות חינוך לא יהיו יותר סייעות רפואיות שיהיו צמודות מגילאי הגן ועד לכיתה ב' לאותם 1,500 ילדים הסובלים מאלרגיות חריפות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הסייעות חיוניות לאותם ילדים, שכן הן מוודאות כי האזורים בסביבתם יהיו סטריליים. בנוסף, הן מוכשרות בהזרקת אפיפן במקרה והילדים אכן נחשפים, חלילה, לאלרגן המסוכן עבורם.

על פי ההנחיה החדשה, בכל מוסד חינוכי יהיה גורם אחד האחראי לנושא, והמורים עצמם יצטרכו לוודא כי האזור סטרילי. בנוסף, הצוותים החינוכיים יעברו הכשרות לגבי הזרקה בעת הצורך. עם זאת, ההורים זועמים ומצהירים כי לא ישלחו את ילדיהם למוסדות כשהם מופקרים לגורלם.

"לא נאפשר את הוצאת הסייעות מבתי הספר והגנים ללא פיתרון אחר שיבטיח את שלומם של ילדינו", נמסר מעמותת יה"ל, העמותה לאלרגיות מזון. "המהלך החד צדדי בו נקטו משרד הבריאות והחינוך הוא לא מקובל ובוודאי שאינו שם את הבטחת שלומם של ילדינו בראש סדר העדיפויות. בכוונתנו לצאת למאבק נגד ההחלטה הזו. אין ספק שבמצב הדברים כפי שהוא משתקף בכתבה לא נוכל לשלוח את הילדים לביהס בתחילת השנה ועד אשר יובטח שמערכת החינוך בטוחה עבורם".