עדיין חם (צילום: תמיר סטיינמן)
עדיין חם | צילום: תמיר סטיינמן

אמנם כבר אתמול הטמפרטורות היו מעל לממוצע העונתי, אבל זה כלום לעומת מה שמחכה לנו בימים הקרובים. עלייה ניכרת בטמפרטורות ושרב ממושך. היום (חמישי) תורגש עלייה בטמפרטורות גם במרכז ובדרום הארץ, רוחות חזקות וחמות ינשבו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מזג האוויר הצפוי היום ברחבי הארץ: קצרין 35, נהריה 30, צפת 30, טבריה 38, חיפה 29, טייבה 37, אריאל 33, תל אביב 33, רחובות 37, ירושלים 33, בית שמש 38, ים המלח 39, באר שבע 38 ובאילת 41 מעלות.

בימים הבאים הטמפרטורות יטפסו ובשישי כבר יהיו גבוהות ב2-3 מעלות, זה גם היום החם ביותר בטווח התחזית. בשבת הקלה מסוימת בחום, בחלקים המערביים של הארץ - מישור החוף והשפלה. אך בפנים הארץ עדיין יהיה חם ושרבי.

הקלה אמתית אנחנו נרגיש בתחילת השבוע הבא, עם חג השבועות. אך עדיין יהיה חם מהרגיל.

לקראת החום הגבוה הצפוי בסוף השבוע פרסמו במד"א הוראות לציבור:

- יש לעשות את כל הפעולות האפשריות הנדרשות על מנת לוודא שלא נשארו ילדים ותינוקות ברכב סגור. הטמפרטורה ברכב סגור מזנקת בתוך דקות ועלולה לגרום למכת חום ואף למוות.

- להרבות בשתיית נוזלים, מומלץ לשתות לפחות 3 ליטר מים ביום.

- בשהייה מחוץ לבית יש להקפיד על מנוחה במקום מוצל וקריר ולוודא הגנה מפני השמש, בעיקר בקרב תינוקות וילדים באמצעות כובעים, קרם הגנה ולבוש מתאים.

- לרוחצים בים מומלץ להגיע בשעות הבוקר או אחה"צ כשהטמפרטורות נוחות יותר. כמו כן, יש לשים לב לרחוץ רק בחופים מוכרזים ובשעות הפעילות של המציל.

- עובדים המצויים תחת השמש וחשופים לעומס חום כבד: יש להקפיד על לבוש מאוורר המאפשר לגוף לנדף את חום גופו. יש להקפיד על הפסקות ארוכות יותר מהרגיל בצל או במקום ממוזג ולהרבות בשתייה.

- אם מופיעים סימני התייבשות - דוגמת כאבי ראש, סחרחורות או חולשה, יש להפסיק מיידית כל פעילות גופנית, לשהות במקום מוצל וקריר ולהרבות בשתייה אף מעבר לתחושת הצימאון.