הפגנת ההורים בעקבות המשבר בהדסה (ארכיון)
ההורים: "אין לנו זמן לפגישות" | צילום:

מנכ"ל משרד הבריאות והרופאים מהמחלקה ההמטו-אונקולוגית נפגשו היום (חמישי), במהלך המפגש עלתה האפשרות כי הצדדים יחלו בהליך גישור. "אנחנו נשמח כמובן על כל פגישה שעשויה להוביל לפתרון", מסרו ההורים לילדים המטופלים בתגובה. "אך מרגישים שזה בבחינת מעט מדי ומאוחר מדי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"בירושלים אין פתרון ובינתיים אנחנו מטורטרים עם ילדים חולי סרטן לבתי חולים במרכז הארץ", הוסיפו ההורים. "אין לנו זמן לפגישות שייערכו בהפרשים של מספר ימים. לכן אנחנו חוזרים ופונים לגב' נתניהו בבקשה שתתערב ותגרום לראש הממשלה להיכנס לעובי הקורה בהקדם האפשרי ולמצוא פתרון מיידי שיהיה מספיק טוב עבור הילדים החולים בירושלים. כל יום שעובר הילדים בסכנה. הזמן לא פועל לטובתנו".

מאהל המחאה שהוצב בירושלים, ארכיון (צילום: בית חולים שדה ילדי הדסה)
בית החולים הארעי שהקימו במחאה | צילום: בית חולים שדה ילדי הדסה

"לשני הצדדים יש נושאים לחשוב עליהם, ובכלל זה הליך גישור", נמסר בהודעה משותפת מטעם משרד הבריאות והרופאים שהתפטרו. "הצדדים ימשיכו את השיח ביניהם בימים הקרובים". בהודעה הבהירו כי עדיין אין הסכמה להיכנס לגישור וישנה תקווה שיימצא המתווה המקובל לכך.

ראש הממשלה החליט להתערב

בימים האחרונים נעשו מספר פניות לרעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, הן מצד ההורים והן מצד חברי הכנסת איילת נחמיאס ורבין ויהודה גליק, בהן הם מבקשים מהגברת נתניהו - התערבי לטובת הילדים המאושפזים במחלקה ההמטו-אונקולוגית.

בני הזוג נתניהו, ארכיון (צילום: חיים צח / לע"מ)
ראש הממשלה יתערב? | צילום: חיים צח / לע"מ

בעקבות הפניות, שוחחה הגברת נתניהו עם ח"כ גליק וסיפרה לו כי ביקשה להיפגש עם שר הבריאות, יעקב ליצמן, בניסיון לפתור את המשבר - שנוצר בעקבות התפטרות כלל רופאי המחלקה בשל מחלוקת עם מנכ"ל ביה"ח, פרופ' זאב רוטשטיין. עוד אמרה נתניהו כי היא שוחחה עם בעלה, ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמרה לו: "מהמקום של מי שמטפלת בילדים - חייבים לפתור את המשבר".

בעקבות השיחה עם רעייתו, החליט נתניהו להתערב במשבר והציע לארגן פגישה בין הרופאים לבין השר ליצמן, שהסכים להגיע. תשובת הרופאים לפגישה טרם התקבלה.

"קשה לקבל שרופאים נוטשים ילדים"

ביום שלישי האחרון כינס פרופ' רוטשטיין מסיבת עיתונאים - יחד עם צוות הרופאים החדש שמינה למחלקה, ממנה התפטרו במחאה שורה של רופאים בכירים. רוטשטיין זימן את צוותי התקשורת לאחר ההקלטות הדרמטיות שנחשפו בחדשות 2 מהפגישה הטעונה בינו לבין האחיות, שהתריעו על משבר.

את מסיבת העיתונאים פתח בבדיחה: "אני רגיל להיות מוקלט, יש לי ניסיון בזה". בהתייחסות לשיחה שהוקלטה אמר: "אם אחזור לפגישה כזו שוב בהקלטה סמויה עוד שבוע, לא יישמעו אותן תלונות. יש בי כעס טבעי על הדרך בה זה נעשה - הקליטו אותי אבל לא פרסמו את הדברים שאמרתי. אני שלם עם הדברים שאמרתי, אנחנו שקופים".

"תנו לנו לעבוד, אנחנו עושים את העבודה הכי טוב שאנחנו יכולים", הוסיף מנהל בית החולים - שדחה את הטענות להעדפת תיירות מרפא. "נזרקו סכומים אסטרונומיים, אבל זה לא נכון".